לפי נתוני משרד התיירות בקטלוניה, מעל 53% מכלל האורחים בברצלונה הם תיירים חוזרים שמבקרים בעיר פעם שנייה ויותר. אם לוקחים בחשבון שב-3 השנים האחרונות נרשמה עליה של מעל 225% במספר המבקרים הישראלים בקטלוניה, מבינים שככל הנראה גם אנחנו נמצאים בתוך הסטטיסטיקה הזאת.

השאלה המתבקשת היא מה עושים מסביב לברצלונה ולאן ממשיכים אחרי שרואים את הקמפ נואו. אפשרות אחת היא לשכור רכב ולצאת איתו לטיול בסגנון חופשי כדי למצוא פינות חן שקטות, בעוד האפשרות השנייה היא לתכנן מסלול מוגדר. כך או אחרת, אספנו עבורכם כמה המלצות רלוונטיות.

קוסטה בראווה וחירונה: שתי ערים, חוויה אחת

המציאות בפועל היא שהאטרקציות סביב בברצלונה לא פחות מרשימות מאלו שנמצאות ברובע הגותי, ברמבלאס או בשאר האתרים בעלי החשיבות בעיר. רצועת החוף קוסטה בראווה למשל משתרעת מהעיירה בלאנס ונמצאת 60 קילומטר בלבד מצפון-מזרח לברצלונה, עם חופי רחצה בתוליים, עיירות נופש ומפרצים מבודדים. כל מה שתצטרכו בשביל לבקר בה הוא להזמין טיסה לברצלונה ומיד לאחר מכן לשכור רכב שיוציא אתכם לפרברים.

מי שבעניין של חוויה היסטורית יותר יכול לנסוע לחירונה: העיר הגדולה ביותר בצפון קטלוניה ומקום מושבה של הקהילה היהודית השנייה בחשיבותה אחרי זו של ברצלונה. המוזיאון היהודי שנמצא בבית מספר 8 של רחוב Call כבר ידאג להכניס אתכם לאווירה, בעוד בין לבין תוכלו לעבור בין שלל בניינים וכנסיות בסגנון רומנסק.

כאן היה גר סלבדור דאלי

אי אפשר לדבר על האטרקציות הסובבות את ברצלונה בלי להזכיר את פיגרס, שנמצאת במרחק של 140 קילומטר ומפורסמת בזכות העובדה שמדובר בעיר הולדתו של אמן הסוריאליזם והצייר סלבדור דאלי. בניגוד לשאר האתרים ברשימה זה כבר מוקד תיירות שוקק, אך היתרון מבחינתכם הוא שניתן להגיע למוזיאון דאלי בקלות עם רכבת מברצלונה וללא צורך בהשכרת רכב.

לשם השוואה, נסיעה של 35 קילומטר מזרחית מפיגרס לעיירת החוף קדקס כבר תהיה מאתגרת יותר כי התחבורה הציבורית פחות נגישה. מצד שני, הדרך עצמה שווה את ההשקעה כי היא עוברת בשמורת כף דה קראוס - שהיא אחת משמורות הטבע הגדולות בקטלוניה.

יש לכם רק יום אחד? בשביל זה הקימו את המנזר הבנדיקטי

המנזר הבנדיקטי של מונסרט הוא יעד פופולארי לטיול יום מברצלונה. מלבד העובדה שהוא הוקם כבר בשנת 1025, המנזר שוכן בפסגת הר שגובהו 1,263 מטרים. במנזר אף נערכת מיסה כמה פעמים ביום ובשעה 13:00 תוכלו לפגוש בה את מקהלת הבנים המקומית.

לסיכום, רק אתם מחליטים מה לעשות מסביב לברצלונה. זכרו שיש הרבה אטרקציות שוות וקבעו סדר עדיפויות שישאיר אתכם מרוצים.