כל הרופאים, או לפחות רובם המכריע, הם אנשי מקצוע מיומנים שמתייחסים לתפקיד האחראי שלהם ברצינות בכל רגע ורגע. יחד עם זאת גם רופאים עלולים לטעות, וישנם גם מקרים שבהם לא מדובר בטעות בלתי נמנעת אלא ברשלנות של ממש. במקרים אלה מומלץ לפנות אל עורך דין מומחה לרשלנות רפואית, ובפרט אם כתוצאה מהמחדל נגרם נזק חמור.

בין המקרים הנפוצים שבהם מטפל עורך דין רשלנות רפואית ניתן לציין פגיעה בלתי סבירה תוך כדי ניתוח שנחשב פשוט, טיפולים פולשניים שאין בהם צורך אמיתי, טיפול ללא הסכמה מדעת של המטופל, מינון לא נכון של תרופות, מתן תרופה לא מתאימה, אי אבחון מחלה קשה או אבחון מאוחר מדי, רשלנות רפואית בהריון ובלידה ורשלנות רפואית במסגרת טיפולים אסתטיים.

רשלנות רפואית בטיפולים אסתטיים

טיפולים אסתטיים וגם ניתוחים פלסטיים נתפשים במקרים רבים כהליכים קלים יחסית וככאלה ששום דבר לא יכול להסתבך בהם – אבל למרבה הצער בתחום זה ישנם לא מעט אנשי מקצוע לא מספיק מיומנים שעלולים לגרום לנזקים של ממש. בנוסף ישנם מצבים שבהם לחץ מצד המטופל או המטופלת מוביל לטיפולים שלא מתאימים להם, כך שבמקום שיפור במראה עלולה להתרחש פגיעה במראה החיצוני.

חשוב להדגיש כי בכל המקרים הנ"ל ישנו קו דק מאוד בין תופעות לוואי בלתי נמנעות לבין רשלנות בטיפול, ועל כן חשוב מאוד לפנות אך ורק אל עורך דין רשלנות רפואית בעל ניסיון במקרים מהסוג הספציפי הזה, ובנוסף מתאפיין ביושרה מלאה כך שהוא יוכל להמליץ על תביעה רק במקרים שבהם אכן ישנו סיכוי סביר שהיא תתקבל.

רשלנות רפואית בהריון ובלידה

הריון הוא תקופה רגישה מאוד שמחייבת מעקב רפואי מסודר ואחראי. הנזק של רשלנות רפואית בהריון עלול להיות קשה מאוד, כשבין המקרים הנפוצים אי הפניה לבדיקות חיוניות, פענוח שגוי של ממצאי בדיקות וגם מצב שבו הרופא המטפל לא מפרט באוזני ההורים את כל מה שחובה עליו לפרט. בין המקרים הרגישים במיוחד – רעלת הריון, שעלולה להוביל ללידה של תינוק עם שיתוק מוחין, או ביצוע רשלני של בדיקת מי שפיר – שעלול להוביל לנזק חמור גם לאישה ההרה וגם לעוברה. עוד מקרים שבהם מומלץ לפנות אל עורך דין רשלנות רפואית הם "הולדה בעוולה" – כשרופא שמלווה הריון לא תקין מתרשל במילוי תפקידו ולא מספק להורים את המידע שנחוץ לשם החלטה מושכלת או לא ממליץ על סיום ההריון.

באילו מקרים מבחינת עורך דין רשלנות רפואית בלידה היא עילה לתביעה?

עבור כל עורך דין רשלנות רפואית בלידה היא מקרה רגיש במיוחד, אפילו יותר מרשלנות רפואית בהיריון, ועל כן חשוב לגשת למקרים שכאלה במלוא הזהירות. כל התרשלות של הצוות הרפואי במהלך הלידה עלולה ליצור טראומה של ממש למשפחה, כשבין המקרים הנפוצים בהם מוגשת תביעה ניתן לציין לידת ואקום או מלקחיים ללא נוכחות של רופא מומחה, היערכות לא תקינה לקראת לידה שברור כי היא מתאפיינת בסיכון גבוה, ועוד.