אדם המבקש לקיים אירוע המוני, כגון מסיבה רבת משתתפים במיקום פתוח כלשהו, נדרש להוציא רישיון עסק בדומה לכל בעל עסק המבקש לפעול כחוק – אלא שמבקרה זה מדובר באישור אירוע חד פעמי. ישראלים רבים שמפיקים אירועים נוהגים לחפש מקומות שכבר יש להם רישיון עסק קיים על מנת לחסוך את ההתרוצצויות וכאבי הראש הנלווים להנפקת אישור חד פעמי שכזה, אבל למעשה לא מדובר בעניין כל כך מסובך – להיפך, ברגע שתקחו על עצמכם את המשימה של הנפקת האישור החד פעמי, למעשה תוכלו לקיים את האירוע שלכם בכל מקום שהוא.

איך מנפיקים אישור אירוע למשטרה?

הליך הנפקת האישור מתחיל מהגשת בקשת רישיון עסק למחלקת רישוי העסקים של הרשות המקומית. את הבקשה יש להגיש לכל הפחות 22 ימים לפני המועד המתוכנן של האירוע. במקביל יש צורך לפנות אל משטרת ישראל ולמלא את טופס תיאור ואופי האירוע.

בשלב הבא המשטרה תעמיד בפניכם תנאים ודרישות שעמידה בהם היא תנאי הכרחי לקבלת אישור אירוע למשטרה. לשם כך תצטרכו להחתים בעלי תפקידים מסוימים על טפסים שונים ולהציג תכנית בטיחות לאירוע, תכנית אבטחה ומסמכים נדרשים נוספים.

בין היתר תצטרכו להציג פרטים אודות האירוע המתוכנן, כגון מיקומו ותפוסת הקהל המשוערת, פירוט של אופי הפעילות, פירוט של כניסות ויציאות (כולל פרטים כגון מיקומן ורוחבן) ואף פירוט של כל מעברי המילוט הקיימים. במקרים מסוימים, בתלות באופי האירוע, תידרשו להמציא אישורים נוספים שקשורים לאלכוהול או רעש. כמו כן אם יש באירוע חומרים מסוכנים או מיכלי גז, הם עלולים להוות סכנה בטיחותית ויש לטפל בהם עוד לפני כן.

אבטחת אירוע

משטרת ישראל, על פי חוק רישוי עסקים, היא האחראית על מניעת סכנה לשלום הציבור - וכאן נובעות דרישותיה למערכי האבטחה של עסקים המבקשים להנפיק או לחדש רישיון. קיימות היום שלוש רמות שונות של אבטחה על פי הגדרות המשטרה, וכל בעלי התפקידים עוברים הכשרה במרכזים של משטרת ישראל.

מומלץ לשכור לתפקיד המאבטח אך ורק מי שקיבל תעודת הסמכה לתפקיד מאבטח ומחזיק בידיו תעודה שהונפקה על ידי המשטרה. רק לאדם כזה יש סמכות מלאה בעיני המשטרה לממש את תפקידו כמאבטח.


חברת "מוזי בוטון - בטיחות ואיכות הסביבה בע"מ", שמה לה למטרה לספק שירותי בטיחות וגיהות ברמה מקצועית גבוהה ובאיכות שירות ללא פשרות. החברה מתמחה במגוון נושאים בתחום הבטיחות: מתן שירותי ממונה בטיחות בעבודה, הדרכות בטיחות, תוכנית לניהול הבטיחות, הערכות וסקרי סיכונים, עבודה מול רשויות, תיקי שטח ותיקי מפעל, תכניות בטיחות אש, מבדקים למוסדות חינוך ועוד. החברה מורכבת מצוות ותיק ומיומן בתחומים הנ"ל, אשר ישמחו לתת שירות מקצועי ואדיב.