* תוכן שיווקי

 

סיגריות הן אחד ממוצרי העישון הוותיקים ביותר שנחשבים עדיין לפופולריים מאוד. אבל אם מסתכלים היטב ומקרוב על נתוני המעשנים, עולה תמונה מאוד ברורה. בעוד שמספרי המעשנים סיגריות הולכים ויורדים, המספרים של אלא שעברו לחלופות אחרות הולכים ועולים. אם פעם הברירה היחידה לאלה שמאסו בסיגריות הייתה לבחור מוצרי טבק אחרים (למשל סיגרים, טבק גלגול, מקטרות או אפילו טבק ללעיסה) כיום יש אופציות רבות נוספות. על האופציות הללו, שכוללות למשל את Juul ומכשירי אידוי נוספים, נפרט בהמשך הדברים.

ניירות לגלגול, פחות באופנה

על רקע הדיווחים על הגאות במכירות של Juul ברחבי העולם, נרצה להזכיר כמה אופציות ותחליפי סיגריות שקצת איבדו מזוהרם. כאשר מחירי הסיגריות בארץ החלו להאמיר ועוד לפני שטרנד הסיגריות האלקטרוניות הפציע, כבר חיפשו המעשנים תחליפים. התחליף הפופולרי היה לעבור לסיגריות תוצרת בית. כלותר, רבים העדיפו לרכוש טבק שנמכר במשקל, וכן קנו ניירות גלגול וראו בכך תחליף די ראוי. אבל ניירות גלגול וטבק למילוי הולכים ויוצאים מהאופנה. אי אפשר לומר כי הם בכלל לא נמכרים, אבל הם בהחלט כבר פחות מקובלים מכפי שהיו. כאשר מכשירי אידוי חדישים הולכים ונעשים נוחים יותר, מזמינים יותר וכמובן גם זמינים יותר, מתברר כי זו אופציה הרבה יותר רלוונטית. והמחירים? בהחלט תחרותיים ולפעמים גם יותר נוחים משמעותית לעומת סיגריות רגילות.

להפסיק זה קשה, לאדות יותר קל

יש כמה וכמה שמות שמהווים אופציות פופולריות מאוד עבור מעשנים. האופציה הכי חדישה, שהגיעה לא מכבר גם לישראל הינה הגדג'ט ששמו Juul. זהו מוצר אידוי חדיש, שמאפשר לוותר על הסיגריות בלי לוותר על הניקוטין. נזכיר כי הניקוטין הוא לא הדבר הגרוע באמת שבמוצרי הטבק השונים. יש הרבה מאוד חומרים גרועים הרבה יותר, למשל זפת, עטרן ועוד כימיקלים שונים ומשונים שיש בסיגריות. מכשירי האידוי, שהפכו לאופציה מובילה כתחליף, למעשה מוותרים על הרעלים אך משאירים (בחלקם) את הניקוטין בפנים. המשמעות היא שגם אם רוצים להפסיק לעשן אבל מגלים שזה מאוד קשה, יש תחליף שקרוב מאוד להפסקת העישון. יש תחליף שמאפשר לשלוט טוב יותר בחומרים שאותם מכניסים לגוף, לתוך הריאות. מרבית המרכיבים שיש בתוך תמציות האידוי הם למעשה חומרים רגילים, שכמותם ניתן למצוא במגוון מוצרי המזון שאנו אוכלים (למשל תמצית טעם).

וופורייזרים ומאדים במגוון סוגים

מלבד הסיגריה שנקראת ג'ול, יש עוד מגוון די רחב של מאדים וופורייזרים שמהווים אופציות לאנשים שמאסו בעישון הרגיל. חלק ניכר ממכשירי האידוי הללו מאפשר בחירה בין טעמים שונים לאידוי. טעמי פירות הם המבוקשים ביותר אך יש גם טעמים נוספים כדוגמת ווניל, שוקולד ואחרים. בין מכשירי האידוי שמהווים חלופה מתקבלת על הדעת ניתן למצוא את מכשיר ה-PAX. כמו כן, גם וופורייזר מייטי נחשב לאופציה מבוקשת ביותר ולא בכדי. עוד מותג שמהווה אופציה מבוקשת למדי הינו Vaporesso. אך אם תרצו לדעת מהי האופציה הכי הכי טרנדית וזו שמאיימת לכבוש גם את השוק הישראלי הרי שמדובר, ללא ספק, בסיגריה והמותג האלקטרוני ג'ול.

חשוב לציין כי בישראל הוחלט בשלב זה לשווק את אביזר האידוי הטרנדי בריכוז נמוך למדי של ניקוטין. בעוד שיש מדינות ששם נמכרות קפסולות בריכוז של 5 אחוזי ניקוטין, בארץ יש קפסולות (פודים) בריכוז של פחות מ-2 אחוזי ניקוטין. כמו כן, כדאי לדעת כי האופציות שעומדות בפני המאדים כוללות כמה טעמים פופולריים. בשלב זה, הטעמים שאותם יכולים למצוא הלקוחות כוללים טבק, מנטה, מנגו וקרם ברולה.

 

* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "מודיעינט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "מודיעינט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.