צילום: אייל רוזלס

אם תמיד הרגשתם שמקומכם על הבמה, לעמוד תחת אור הזרקורים ותשומת הלב מופנית אליכם, להחליף בין דמויות, להציג מצבים רגשיים מורכבים בדרך אותנטית מרגשת – עולם המשחק בשבילכם. אבל כדי להשתלב בזירת התיאטרון, הקולנוע או הטלוויזיה התחרותית, חשוב לצאת לאודישן כשיש לכם את הביטחון הדרוש לכך ואת הכלים הנכונים להצלחה.

האלטרנטיבה היא לעבור סדנת משחק חווייתית ומקצועית אשר תחשוף אתכם לכל ההזדמנויות, ניתוח טקסטים, יכולת אלתור מתקדמת, טכניקות משחק והכנה לאודישן בסטנדרט הגבוה ביותר תוך חיבור למה שמלהקים באמת מחפשים.

מה תלמדו בסדנה למשחק? לפניכם מספר תועלות של סדנה מקצועית לחיזוק היכולות שלכם בתור שחקנים.

יכולת עמידה מול קהל וחיזוק הביטחון העצמי
יש אנשים שהביטחון בא להם בקלות, בכל סיטואציה ויש מי שרק שהם על במה, הם מרגישים שהם יכולים להיות מי שהם ירצו. אבל ביטחון עצי הוא מצרך שצריך לעבוד עליו אפילו אם הוא בא לכם באופן טבעי, כי יש סיטואציות מורכבות בעולם המשחק בו תרגישי שהביטחון נפגע, כששחקנים נוספים מתמודדים על אותו תפקיד או כשהבמאי מעיר הערות ואינכם מצליחים ליישם. בסדנה למשחק ילמדו אתכם כיצד לטפח את הביטחון העצמי בעמידה מול קהל במגוון מצבים.

ניתוח טקסטים
שחקנים נדרשים לחקור את הדמויות שלהם, לבצע בהם ממש ניתוח לב פתוח, להוציא מהן את הקרביים ולהכניס חזרה. ניתוח טקסט הוא קריטי להבנת העומק הרגשי של הדמות והתסריט, כיצד להפוך את המילים לפוזיציה ולהמחיש אותן בדרך הטובה והעוצמתית ביותר. בין אם מדובר במונולוג או בדיאלוג.

דיקציה ופיתוח קול
לא כל שחקן חייב לדעת לשיר, למרות שבעידן של מחזות זמר ובעולם המשחק העכשווי בו שחקנים רבים מתבקשים גם לשיר, יש יותר סיכוי למי שמפתח את הקול להצליח. אבל גם אם אין בכוונתכם לפנות לקריירה מוסיקלית המשולבת בקריירה תיאטרלית, חשוב שתדעו כיצד לבצע טכניקות קוליות תוך דגש על דיקציה, ביטוי נכון של הטקסטים.

נפלאות האימפרוביזציה
שחקן הוא לפעמים כמו לוחם מיומן, כשנותנים לו לגלם דמות הוא נדרש לדעת כיצד לעשות זאת לפעמים גם בלי הכנה מוקדמת. יכולת אילתור היא משהו שאפשר ללמוד לשכלל כך שתוכלו לשחק בכל סיטואציה, להציג רעיונות מעניינים והכל "בשלוף".

משחק מול המצלמה
תשכחו לרגע את הבמה, כי המצלמה אמורה להיות גם חברה טובה. לא כל אחד מרגיש מולה בנוח, יש אנשים שלוקח להם הרבה זמן להתיידד עם המצלמה או להבין מה מחמיא ומה פחות ואיך עין העדשה יכולה ללכוד אתכם בדרך הטובה ביותר. שכלול הכישורים של משחק מול המצלמה הוא חלק ארי בסדנה למשחק. היכון, הכן, מצלמים ואתם מככבים.

הסדנה למשחק של אייל רוזלס מציעה מגוון קורסי משחק באווירה נעימה אצל מורים מקצועיים בתכניות לימוד מגוונות, חווייתיות ומעשירות.

המאמר בשיתוף עם אייל רוזלס – מייסד בית הספר למשחק "הסדנה" ושחקן, במאי ומחזאי