אווירה נעימה בעסק חשובה בשל מגוון רחב של סיבות, שכן היא  יוצרת חשק לבוא לעבודה, להשקיע ולהתאמץ. האווירה הנעימה משפיעה לטובה לא רק על פריון העבודה כי אם גם על הלקוחות שמגיעים בכדי לשאול, לברר, להתעניין ולקנות. בין אם מדובר במוסך לתיקון מכוניות, בין אם מדובר במשרד לייעוץ מס או בחנות נעליים, ניתן לשמור על אווירה נעימה באמצעות ציוד שטיפה ועוד מגוון דרכים יצירתיות.

ציוד שטיפה לעסק נקי ומבריק

אווירה נעימה בעסק מתחילה בשמירה על הניקיון. הניקיון הוא האלף בית של עסק אסתטי, אולם לא כל סוגי העסקים יכולים להסתפק במגב או במטאטא. כאשר מדובר במפעלי ייצור, בתי מלאכה, סדנאות או מוסכים, ציוד שטיפה על בסיס צינורות גמישים ולחץ מים מספק יהיה חיוני. כך הדבר גם כאשר מדובר במפעלי הייטק, במכונים לטיפולי יופי וטיפולים רפואיים, אולמות אירועים, מסעדות ובתי קפה ובקיצור – כל עסק שחייב להיות מבריק ומצוחצח, היגייני ומטופח.

מוזיקה ותאורה לשיפור האווירה

אווירה נעימה אמנם מתחילה בסביבת עבודה נקייה אולם היא לא מסתיימת בהתקנת ציוד שטיפה. מלבד זאת, חשוב לייצר אווירה נעימה באמצעות שמירה על סדר וניקיון בעמדות העבודה, ריקון הפחים לעתים קרובות והוספת מטהרי אוויר לניחוח נעים בחדרי השירותים. אך גם זה, כמובן, עדיין לא מספיק. מקום עבודה נעים ישכיל לטפח סביבה מוארת ואסתטית.

ככל שניתן, חשוב שבמקום העבודה יותקנו חלונות גדולים שיאפשרו לקרני השמש לחדור פנימה ולהאיר את חלל העבודה. אם זה לא אפשרי, חשוב לדאוג לכך כי יותקנו גופי תאורה מרהיבים שיספקו שטף של אור המדמה תאורה טבעית. עסק מואר וסביבת עבודה מוארת חשובים לשיפור האסתטיקה לא פחות מכל ציוד שטיפה מקצועי. סביבה מוארת יוצרת שמחה בלב ומעניקה אנרגיה ומרץ.

מלבד תאורה יפה ומספקת, מומלץ כי תושמע בעסק מוזיקת רקע נעימה. במידה ולא מדובר בעסק רועש מטבעו כגון מפעל יצור, למוזיקה נעימה אפקט פסיכולוגי יוצא מן הכלל. המוזיקה המרגיעה תורמת לאווירה ביתית ונעימה. יש להתאים כהלכה את רמת העוצמה וכדאי להעדיף מוזיקה ניטרלית, לא קצבית מדי ולא רועשת מדי. אם מוזיקה פחות מתאימה בעיניכם, ניתן להשמיע צלילים טבעיים כגון ציוץ של ציפורים או פכפוך של מים.  

עוד דבר חשוב שניתן לעשות כדי לשפר אפילו יותר את האווירה בעסק יהיה שימוש באלמנטים אסתטיים שונים. לבד מגופי תאורה יפים וריהוט מזמין ניתן לכסות את הקירות בטפטים חדישים ויפים. מקובל מאוד לשדרג את הקירות גם באמצעות שלטים או מדבקות קיר ממותגות או במסרים מעוררי מוטיבציה. ציטוטים יפים ואפילו בדיחה בטוב טעם יוצרים רושם מטופח, עדכני ומרהיב. לכך, ניתן לצרף שטיחים יפים (אפשרי שטיחים מקיר לקיר), כורסאות נוחות לקהל היעד שממתין לקבל שירות וכן עציצים ירוקים, טבעיים או אפילו צמחיה מלאכותית.  

 

המאמר באדיבות EIS פתרונות יעודיים לתעשיה