מאת: איריס עמירם, קוסמטיקאית מומחית לטיפולי עור ואנטי אייג'ינג.
 
הטיפול הנכון בעור לא דורש המון השקעה. לפעמים, תכשיר אחד עוצמתי הוא כל מה שנחוץ כדי לחדש את העור ולשפר את סימני הגיל. איזה תכשיר? כאן נחוץ מפגש אבחון וייעוץ בקליניקה מקצועית כדי להתאים אותו לכל מאפייני העור והמטופלת עצמה - גיל, גוון העור, סוג העור, הרגלים ותחביבים, גנטיקה ומצב בריאותי ועוד. אבל הדיוק הזה משתלם: תכשיר שהותאם נכון, יכול לחולל פלאים במראה העור.
מתי מגיע הזמן להתחיל להשתמש בתכשירים מחדשים?
 ככל שמתחילים מוקדם יותר, כך מגיעים לשנות הארבעים והחמישים עם עור בריא יותר, שגם קל יותר לחדש.
קל לחדש עור שטופל במשך השנים, כי תאי העור מגיבים טוב לטיפול,  מתחלקים מהר יותר, מתפקדים טוב יותר, העור מוצק יותר וחיוני. בעור שטופל במשך השנים, החל מגילאי שלושים+, קל לעשות שינויים ואף לבצע בהמשך הדרך הזרקות ופרוצדורות שמתאימות לגיל בוגר יותר. הוא מחלים טוב והתוצאה תיראה טבעית.
אבל... לעולם לא מאוחר להתחיל!
ישנן נשים המתחילות לסגל לעצמן שיגרת טיפוח קבועה רק בשנות הארבעים. וחלקן אף בגיל 50 פלוס. האם התוצאות תהיינה טובות? אכן כן.
ניתן לשלב בגילאים אלה את המרכיב רטינול, התורם למוצקות העור, לקילוף עדין ולברק וחיוניות העור. כדאי לצרף גם חומצות אלפא ובתא הידרוקסי, המחוללות קילוף והחלקה של המרקם, צמצום נקבוביות וטיפול בכתמים. ישנם תכשירים המכילים חומצות אלפא בתא הידרוקסי ורטינול, והם מחוללים השפעה מהירה ונראית לעין על מראה העור.