היער השחור הוא אזור שכמו נוצר במיוחד עבור תיירים: הרים מיוערים, נהרות שזורמים בעוצמה, אגמים קסומים ומפלים יפהפיים מרכיבים פסיפס מושלם, ועל כל אלה מתווספות האטרקציות מעשה ידי אדם, כך שהתוצאה היא תמיד חופשה בלתי נשכחת.

מהם שדות התעופה הקרובים ביותר?

אזור היער השחור נמצא בחלק הדרום מערבי של גרמניה, בסמוך לגבולות עם צרפת ועם שווייץ. בהתאם ישנם מספר שדות תעופה שמהם ניתן להגיע בקלות – טיסה למינכן מחייבת אמנם 4-5 שעות נסיעה אל האזור עצמו, אולם הכבישים בגרמניה מצוינים וגם בדרך ממינכן, ובעיר עצמה, ישנן לא מעט אטרקציות מוצלחות. טיסות לפרנקפורט ולשטוטגרט יביאו אתכם קרוב יותר ליעד, אם כי היצע הטיסות מצומצם יותר, ועוד אופציה ממש בלב האזור היא שדה התעופה של באדן באדן, עיירת מרחצאות המרפא המפורסמת. גם מבאזל ומציריך שבשווייץ ניתן להגיע בקלות ליער השחור, בנסיעה של כשעה-שעתיים (כשכמובן שאין צורך להתעכב בגבול בין שווייץ לגרמניה).

האטרקציות העיקריות של אזור היער השחור

אזור היער השחור גדוש באינספור אטרקציות, וכדי לחוות כמה שיותר מהן מומלץ ראשית כל לתכנן היטב את החופשה, ושנית, לרכוש את כרטיס היער השחור. כרטיס זה מקנה כניסה חופשית לשלל אתרים במשך 3 ימים (שלא חייבים להיות רצופים), כך שתוכלו גם לבלות בכל המקומות המלהיבים באזור וגם לחסוך כסף רב. עוד כדאי לדעת כי ישנם מספר סוגים של כרטיס זה, בהתאם להרכב היוצאים לחופשה.

פארק אירופה: פארק שעשועים גדול מאוד (נכנסים בו 50,000 בני אדם) שכולל לא פחות מ-16 מתחמים (ובהם ארץ ההרפתקאות, אזור ברוח איסלנד, עולם האחים גרים ועוד) ואינספור מתקנים הן למי שרוצה המון אדרנלין והן למי שמעדיף ריגושים מתונים יותר.

גשר העץ הכי ארוך באירופה: בין גרמניה לבין שווייץ, מעל נהר הריין, נמתח גשר עץ שפתוח רק להולכי רגל ולרוכבי אופניים והוא הגשר הארוך ביותר מסוגו ביבשת. למגיעים לגשר מומלץ לבקר גם בעיירה הסמוכה באד זקינגן.

מומלזה: אזור היער השחור משופע כאמור באגמים ואחד היפים שבהם הוא מומלזה, ששוכן בגובה של 1,000 מ' כך שגם בשיא הקיץ מימיו צוננים.

מגלשת ההרים בטודנאו: אחת האטרקציות הבולטות שנכללות במסגרת כרטיס היער השחור היא מגלשת ההרים בטודנאו – מסלול של 3 ק"מ שמתפתל במורד ההר אל ואדי מיוער.

מפלי טריברג: המפלים הגדולים ביותר של גרמניה וסביבם מספר מסלולי הליכה מענגים במיוחד. הכניסה דרך העיירה בעלת אותו שם הינה חינם לבעלי כרטיס היער השחור.