צילום Pixabay

ארכז הכלים של אינסטלטור מקצועי הוא הרבה יותר טכנולוגי, מתקדם וחדשני ממה שאתם צפויים לחשוב. דמות האינסטלטור האוחז בפומפה ומנסה לגשש תוך הסתמכות על חושיו שייכת לעבר. כעת האינסטלטור המודרני הוא הרבה יותר בטוח בעצמו, מלווה בכלי עבודה משוכללים ובשיטות עבודה שללא ספק הן מוצלחות יותר.

מיומנו של אינסטלטור

בעבר, כדי לחפש אחר המקורות לנזילה או לדליפה, האינסטלטור היה צריך להתחבר לעין השלישית שלו ו'לגשש באפילה' תוך שבירת אריחים ומערכות. במקרה הטוב, האינסטלטור צדק. במקרה הרע, הלקוח נאלץ להתמודד עם רשימה הולכת וגדלה של תיקונים ושיפוצים. אם האינסטלטור המקצועי אינו אוחז לרשותו את הציוד המשוכלל הבא, אתם בהחלט יכולים להרים גבה ולהתחיל לטעות לגבי מקצועיותו. ובהרחבה -

  • מצלמה תרמית – הטכנולוגיה התרמית חיונית מאוד לעבודתו של האינסטלטור, שכן באמצעותה, ניתן לאתר נזילות ותקלות באמצעות צפייה במערכת הצינורות הנמצאת מבעד לקירות. המצלמה פועלת על בסיס גלי חום – הגלים הנפלטים מן העצמים השונים, וכך בתצלום ניתן לראות הבדלי טמפרטורה מובהקים.
  • מד לחות – המכשיר מאפשר פענוח קל של הבדלי הלחות ברצפה ובקירות, גם אלו הנמצאים בעומקים, מבלי הצורך להרוס ולנתץ אריחים.
  • סיבים אופטיים – קיימות מצלמות זעירות ומשוכללות המאפשרות לקבל תמונת מצב גם במקומות מורכבים הקשה לגשת אליהם.
  • ביובית – משאית האינסטלציה המתקדמת כוללות מערכות משוכללות לניקוי ולשאיבת ביובים. משאיות הביוב מאובזרות בכל כלי העבודה הנחוצים כדי לפתוח את החסימה שבצנרת – פטישים, איזמלים, מברגים, צינור מים ארוך ועוצמתי ועוד. עבור מקומות מוגבלים לגישה לרכבים גדולים, ישנן משאיות ביוב קטנות ונמוכות יותר

טיפים לבחירת אינסטלטור

תחום האינסטלציה אינו תמיד מוסדר מראש ולכן אתם עשויים להיתקל באנשי מקצוע המציגים עצמם כמקצוענים, אך בפועל הם חובבנים במקרה הטוב, ובמקרה הגרוע – שרלטנים. לכן, מומלץ לחפש אחר אינסטלטורים מוסמכים ולבחון את הכשרתם המקצועית – האם הם עברו קורסים בתחום? האם הם רשומים באתר המדרג נותני שירות מקצועיים? מהן חוות הדעת המפורסמות לגביהם? לשם כך, חשוב לבחון את האתר המקצועי שלהם וכן את העמוד העסקי שלהם ברשתות החברתיות השונות.

ואיך לא, אל תשכחו לבחון עם האינסטלטור עם אילו כלים מקצועיים הוא מגיע ומהי שיטת העבודה הצפויה שלו. בהצלחה!

נכתב בשיתוף עם אורן רדה אינסטלטור בתל אביב