אחרי שהחגים עברו להם, פתאום צצות כמו פטריות אחרי הגשם,הבעיות שבחגים טיטאנו מתחת לשטיח.

יש לא מעט בגידות בחיי הנישואין, השאלה שנשאלת היא מהי בגידה? והאם פלרטוט בעבודה זו בגידה? האם חיבוק של יותר מ- 10 שניות עם קולגה זו בגידה? אם אני מדברת הרבה יותר עם חברה שלי זו בגידה? אם אני מעדיף את הכדורגל עם החברים הרבה יותר מלהיות עם אשתי זו בגידה? וכו'.

בדרך כלל שמדברים על בגידות, תמיד יש צד "אשם" כשאני באה לתת כלים לבגידות, אני אומרת אין צד אחד ש"אשם" בבגידה יש שניי צדדים לכל בגידה, יש את הצד שבחר לבגוד, במקום לקום לדבר ולהבין מה חסר ומהצד השני יש את הצד ששם את כיסוי העיניים ולא הקשיב למה שקורה מתחת לפני השטח אצלו בבית, כך שבגידה היא 50% אשמה של כל צד.

כאן בדרך כלל הגברים שבחבורה יהיה להם יותר קשה להתחיל לדבר ולהיפתח על ענייני רגשות וכו' אבל אין ברירה חייבים לעשות מדי פעם שיחות עומק בתוך הזוגיות. גם לנו הנשים, בגלל שאנחנו מתוייגות כ"חופרות" לפעמים קשה לנו להיפתח בפני בן הזוג שלנו, אז שיחה ממקום של התרחקנו ואנחנו כאן כדי לפתור תעזור מאד, הפשוט הוא להתחיל ישר ולעניין בלי הכנות מוקדות של תקשיב/תקשיבי, אלה אני מרגיש/ה ש...

מה עושים כשמגלים בגידה? או נכון יותר מה עושים כשחושדים או כשמרגישים שמשהו במערכת הזוגית לא מניע כמו שצריך?

בבקשה אל תחכו שתגיע בגידה, אם אתם מרגישים שאתם מתרחקים אחד מהשני זה הזמן לשבת ולדבר, כשאני מדברת על לשבת ולדבר, אומר לפנות זמן מיוחד לשיחת עומק של מה כל אחד מאיתנו מרגיש, הזמן הזה הוא זמן, של אחרי מקלחת, לא עם עייפות ולא תוך כדי השכבה או נקיון של המטבח. אם יותר קל לדבר מחוץ לבית אז תקבעו דייט בבית קפה או מסעדה שתעשה לכם טוב.

כאן בדרך כלל הגברים שבחבורה יהיה להם יותר קשה להתחיל לדבר ולהיפתח על עינייני רגשות וכו' (סליחה שאני סטגמאטית), אבל אין ברירה חייבים לעשות מדי פעם שיחות עומק בתוך הזוגיות. גם לנו הנשים, בגלל שאנחנו מתוייגות כ"חופרות" לפעמים קשה לנו להיפתח בפני בן הזוג שלנו, אז שיחה ממקום של התרחקנו ואנחנו כאן כדי לפתור תעזור מאד, הפשוט הוא להתחיל ישר ולעניין בלי הכנות מוקדות של תקשיב/תקשיבי, אלה אני מרגיש/ה ש...

ומה קורה עם הבגידה נעשתה? מה קורה אם גילינו שהצד השני בוגד/בגדה? בבקשה אל תעלו ישר את המילה זהו נגמר מתגרשים, כן כן זה כואב, כן כן מערכת האמון נפגעה קשות, אבל וזה אבל גדול גם מערכת נישואין אחרי בגידה אפשרי לשקם. האגו במקום הזה פגוע מאד, אנא וזה לא פשוט קחו אותו לטיול, מה זה אומר קחו אותו לטיול ? אל תתנו לו להשתלט לכם על החיים, אל תרוצו לספר ל"חבר'ה" ותתנו להם לחמם אתכם.

קחו את הנשימה, שהכי קשה לקחת ברגעים אלו, כן החזה כואב בנשימה הזו ותשימו על השולחן את מה שגיליתם, כאן בעצם מתחיל תהליך של "חזרה בתשובה" ותהליך של שיקום הנישואין, התהליך הזה הוא בדרך כלל לא קצר אבל לא חייב להיות ארוך במיוחד. אם אתם יכולים לשבת ולדבר על הכל ביחד אז דברו עד שיגמרו לכם המילים, אם אתם כאלו שצריכים לחלוב אחד מהשני/ה מילים אז קחו לכם מטפל/יועץ שיעזור לכם להביע בדיוק את מה שאתם מרגישים.

בגידה לפעמים קיימת, אבל זה לא הסוף, לפעמים בגידה עוזרת לנו לחשב מסלול מחדש בתוך המערכת הזוגית ולוקחת אותנו למחוזות הרבה יותר טובים. לא אל תבגדו כדי להגיע למקום הזה, פשוט תדברו.