בזמן האחרון מגיעים אלי יותר ויותר זוגות, שמחפשים ריגושים ומצאו אותם, בחילופי זוגות או לחילופין נישואין פתוחים והעניין בכך האם באמת זו התשובה והפתרון לנישואים שמחשפים בהם ריגושים ? האם יש תשובה לכך האם זה נכון או לא נכון ?

ומה קורה אם אחד מבני הזוג מתאהב ? ומה קורה אם אחד מבני הזוג לא כל כך מסכים לכך, אבל בשביל לשמור על המערכת הזוגית הולך אחרי.

השאלות האלו ועוד רבות אחרות נשאלות אל מול מה שמאד טרנדי ועכשיוי, האם לכל זוג מתאים להתנסות אל מחוץ לבית ? והאם הביקורת אל מול הזוגות שבחרו בחיים בצורה אחרת, או התנסויות בצורות שונות היא רלוונטית.

אם חשבתם שאתן את התשובות לנכון או לא נכון, אז ממש לא מי אני שאשפוט את מה שזוגות עושים וטוב להם עם זה, אבל האם באמת טוב להם ? והשאלות שצריכות להישאל הן האם אנחנו מוכנים לצאת לדרך עם דרך שלא ברורה לנו ואחנו לא בטוחים שהיא תוביל אותנו למקומות שאותם באמת רצינו לחוות בזוגיות, ויש כאלו שעכשיו יגידו, כל דבר בחיים הוא כזה, כל בחירה בחיים היא כזאת, אנחנו לא בטוחים בהחלטות ולאן הם יקחו אותנו, בדיוק כמו להחליף עבודה או להביא עוד ילד לעולם.

האם חילופי זוגות הם בדיוק אותו דבר, כמו נישואין פתוחים אז כנראה שלא. יש כאלו שמאמינים בדרך של נישואין פתוחים והתאהבות חדשה, ברב המקרים מראה על כך, שיש חוסר ביצרת אינטימיות רגשית במערכת הנישואין, את הנקודה הזו לפני שקופצים למים צריך לחקור לדעתי מקרוב, כדי לדעת האם דרך זו היא הנכונה

 אז זה לא בדיוק ככה, כיוון שאחנו זוג ומחליטים להכניס עוד אלמנט לתוך הזוגיות, אז לפני שעושים את ההחלטות האלו, כדי לדבר על הדברים בצורה נכונה ופתוחה, השאלות שצריכות להישאל הן למה ? והלמה הוא גדול ומאד חשוב, מה חסר לנו שאנחנו לא יכולים לספק רק בעצמנו ? האם העניין הוא ריגוש או העניין הוא שיעמום בחיי הנישואין ? אם אפשר לענות על השאלות האלו בפתיחות ואתם מגיעים לתשובה נכונה, כנראה (ואני ממש לא יודעת או דוחפת לכך) אתם כן מוכנים לשלב הבא, שעליו אתם דיברתם והבאתם את כל המשתנים בסיפור.

מה קורה אם אחד מבני הזוג דוחף והשני מתפתה ולא בטוה, במצב כזה אני מציעה ללכת לטיפול/ייעוץ, שיעזור לכם להחליט מה באמת נכון לכם, הבעיה שכשרק אחד מבני הזוג מוכן לכך במאת האחוזים, הרי שאנחנו כאן במצב קצת בעייתי, כיוון שכנראה שיש בעיה של פתיחות בקשר שיכול להיות שתביא לפרידה או לחילופין להתכנסות של הצד שלא מוכן לכך, ברגע שיש התכנסות של אחד הצדדים בחיי הנישואין, זה אומר חוסר תקשורת.

האם חילופי זוגות הם בדיוק אותו דבר, כמו נישואין פתוחים אז כנראה שלא. יש כאלו שמאמינים בדרך של נישואין פתוחים והתאהבות חדשה, ברב המקרים מראה על כך, שיש חוסר ביצרת אינטימיות רגשית במערכת הנישואין, את הנקודה הזו לפני שקופצים למים צריך לחקור לדעתי מקרוב, כדי לדעת האם דרך זו היא הנכונה.

כל זוג צריך למצוא את הדרך הנכונה לו למערכת הזוגית, האזהרה הגדולה שיש לי, דברו את הדברים לפני שקופצים למים, סכמו את כל סימני השאלה.