בשער: יסמין וגדעון. צילום פרטי

חג השבועות בפתח ועימו ההתרגשות הגדולה של הכנת ארוחת החג, שבשנים האחרונות התקבעה בישראל ככזו שצריכה להיות מבוססת על מוצרי חלב. רשתות השיווק עושות בתקופה הקודמת לחג מאמצים ניכרים לשכנע את הציבור לקנות מוצרי חלב ואכן רבים בוחרים באופציה של ארוחה חלבית. עם זאת, תפיסה זו רחוקה מאוד מרוחו המקורית של החג שנועד בימי אבותינו לסמל את חג הקציר שלווה בהתרוממות רוח גדולה שבאה עם קטיפת ביכורי השדות כמו פירות, ירקות, חיטה, שעורה ועוד. נוכל לומר שבמונחים של היום חג השבועות היה דווקא חגיגה לצריכת מוצרים מן הצומח -  חג שבו חוגגים את תבואת השדה ופרי העץ.

אנו סבורים שראוי שבתקופתנו אנו נחזור לרוחו המקורית של החג, והמשימה כלל איננה קשה. קיימים היום אלפי מוצרים טבעוניים בסופרים ובחנויות, ובמחירים שווים לכל נפש ניתן למצוא גבינות רכות טבעוניות, גבינות צהובות, גבינות לבנות מלוחות, יוגורטים, קציצות סויה ואין סוף סוגים של חלב צמחוני, בין אם חלב סויה, חלב שקדים, אגוזים שיבולת שועל....ועוד.  ישנו היצע גדול וגם מתכונים טעימים לא חסרים. ישנן היום אין ספור מסעדות טיבעוניות בישראל ותל אביב אף זכתה לתואר של "בירת הטבעונות העולמית"! כמה יפה ומרגש!

צילום אילוסטרציה: Depositphotos

לטבעונות יתרונות בריאותיים ניכרים ואנו עדים לעלייה ניכרת ורציפה של מספר הטבעונים והצמחוניים בישראל, תופעה הממצבת את ישראל כאחת המדינות המערביות המפותחות המובילה ביותר בעולם בתחום זה. בעיקר ניכרת המגמה אצל בני נוער שרוצים לקיים אורח חיים בריא מבלי לפגוע בבעלי החיים  או להסב להם סבל.  תעשיית הבשר, החלב והביצים גורמת סבל רב לפרות החולבות, לתרנגולות המטילות וכאב לעשרות מיליוני החיות שנשחטות כאן כל שנה כדי לעלות על שולחננו. (בתעשיית החלב לדוגמה, מפרידים את העגלים  מאימותיהם בגיל צעיר ביותר והאימהות דינן לבסוף שחיטה, לאחר שרמת תפוקת החלב שלהן יורדת). 

יתרונות רבים נוספים יש לה לטבעונות. היא מהווה אמצעי מרכזי במאבק בשינויי האקלים המאיימים על האנושות. צריכת בשר, עוף, מוצרי חלב וכדומה מחייבת השקעה אדירה בגידול מזון לבעלי החיים ושריפה רבה של דלקים מזהמים. תזונה טבעונית לעומת זאת, גורמת פחות נזק לסביבה והינה חסכונית במים, אדמה ודלק. בכך תורמת הטבעונות גם למאבק החשוב בשינויי אקלים ובהגנה על הסביבה.

אנשים רבים מעוניינים  לאמץ אורח חיים טבעוני אך חוששים שתזונתם תלקה בחסר או פשוט אינם מכירים את המוצרים הטבעוניים הטעימים והמלהיבים שמצויים היום בשפע. למי שמתקשה, אנו ממליצים להיכנס לאתר של "אתגר 22" https://etgar22.co.il/ המלווה את מי שרוצה לנהל אורח חיים טבעוני. אך גם אם החלטתם להפחית באכילת מוצרים מן החי ולא להיות טבעונים מושבעים כמונו - דעו לכם שכבר בכך עשיתם צעד משמעותי לשיפור בריאותכם, למניעת סבל מיותר לבע"ח ולשמירה והגנה על כדור הארץ שלנו.

אז בשביל כולם ובמיוחד לקראת חג השבועות הינה 38 (!) מתכונים טבעוניים שיעזרו לכם לעשות חג שמח וטעים!

מהאתר "תיאבון בריא":

  http://teavon.co.il/%D7%9E%D7%AA%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%98%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A2%D7%95%D7%AA/

 

יסמין בכר, תלמידת כיתה י"ב בבית הספר עירוני א' ורכזת סניף אנונימוס למען זכויות בע"ח במודיעין.

גדעון בכר, דיפלומט, פעיל למען הסביבה במודיעין ומרצה בנושא שינויי האקלים.

יסמין וגדעון הם אב ובת.