תמונת שער: נאות קדומים

 

פארק נאות קדומים - פעילות "בשביל הסביבה"

מה: בפעילות החג מגלים המשתתפים כיצד פתרו בעבר את הבעיות עמן אנו מתמודדים כיום מבלי לפגוע או לזהם את סביבתם: כיצד חסכו מים, מחזרו חומרים, פיקחו על ניצול יתר של הסביבה ודאגו לשמר אותה למען הדורות הבאים.

המבקרים יבחרו בין שני מסלולי הליכה נוחים ומותאמים לעגלות, כששניהם מוקפים במרבדי פריחה אביבית. במהלך המסלולים המבקרים יעברו בתחנות מודרכות, התנסות בבניה ירוקה, הצגה מקורית, מופע מוזיקלי, פינת יצירה מחומרים ממוחזרים, ועוד שלל הפעלות לכל המשפחה.

מתי: חוה"מ פסח 1-4 לאפריל 2018 בין השעות  09:00 - 17:00 (כניסה אחרונה עד 15:00)

עלות: 45 ₪ תשלום מגיל 3

 

יד לשריון, לטרון 

מה:  מוזיאון השריון מציג בפני המבקרים תמצית מפוארת של מורשת השריון מאז קום המדינה. במוזיאון תערוכת דגמים בינלאומית של למעלה מ-160 טנקים וכלי רכב קרבי משוריין (רק"ם) אחרים מכל צבאות העולם, מאז השתתפותו של הטנק במלחמת העולם הראשונה.

מתי: חוה"מ פסח 1-5 לאפריל 2018 בין השעות 08:30 - 16:00.

עלות: הכניסה חופשית לכולם, במסגרת פרויקט פתיחת האתרים לכולם של בנק הפועלים.

 

חדרי בריחה תנ"כיים

מה:  אירוע ייחודי בטכנולוגיה חדשנית, שיאפשר למשתתפים ליהנות ממתחם שמציע מפגש מרתק עם גיבורי התנ"ך, זאת באמצעות מציאות מדומה אקטיבית בה מתעוררים סיפורי התנ"ך ומספקים חוויה רב חושית מהנה דרך פעילויות רבות שיהיו במתחםכך למשל, יתקיימו ארבעה חדרי בריחה שעוסקים בסיפורי התנ"ך, במהלכיהם יפתרו המשתתפים חידות על מנת לחלץ את הגיבורים התנ"כיים יוסף, דוד ונחמיה. כל משחק בחדר בריחה ייארך כחצי שעה. בנוסף, יהיו במתחם משחקי תנ"ך וירטואליים ואינטראקטיביים, מסע בזמן לתקופת התנ"ך עם משקפי מציאות מדומה וחידון טריוויה ומונופול באמצעות טאבלטים. גם הילדים הקטנטנים יוכלו ליהנות במתחם שיכלול פינת ג'ימבורי ומשחקי רצפה לגיל הרך.

מתי: חוה"מ פסח 1-4.4 בין השעות 10:00-20:00, ברחבת הירידים קניון עזריאלי.

עלות: כרטיס למתחם יעלה 25 ש"ח למשתתף או 138 ₪ למשפחה.

 להרשמה ותשלום - 073-3744427  

 

"שרים 70 " - בפארק ענבה - סדרת מופעי הצדעה לזמר הישראלי 

מה: מופע הפתיחה בסדרת "שרים 70", אותה מפיק אגף תרבות ואירועים, יפתח עם הזמרת האהובה אילנית שתארח את הזמרת רותי נבון, במופע יום הולדת מרגש למדינה עם מיטב השירים הידועים שהפכו לנכס צאן ברזל ולחלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית בהם, "שיר של יום חולין", "ללכת שבי אחרייך", "כבר אחרי חצות" ועוד שירים רבים וטובים.

מתי: ביום רביעי 4.4 בשעה 20:30

עלות: הכניסה חופשית לכולם

 

הקוסם מארץ עוץ - תיאטרון השעה הישראלי

מה: הצגה קסומה ומרגשת בעיבוד חדשני ומקורי, על חברות, אומץ, טוב לב ואהבת הבית והמשפחה. על מסעם המופלא של דורותי וחבריה אל הקוסם הגדול על מנת שימלא את משאלותיהם וישלים את מה שחסר בהם. עיבוד לקלאסיקה המופלאה של הסופר פרנק באום.

מתי: יום שני 02.4.18 בשעה 17:30 בהיכל התרבות (רח' עמק דותן 49). רכישת כרטיסים בקופת היכל התרבות.

עלות: 70 ש"ח

 

ספר הג'ונגל - יחד לעולם

מה: המחזמר המקורי "ספר הגונגל -יחד לעולם" בהפקת ענק חדשה וכובשת של כל הזמנים! כל הסיפור, מההתחלה ועד הסוף הטוב.

תוכלו לפגוש את מוגלי, שהפך למלך הגונגל, עם חברתו הטובה,באנה, מחולל ומשתעשע עם פילים וזאבים, מלמד את הקופים איך להדליק אש, נהנה עם בלו הדוב ובגירה, חבריו הטובים, והכי חשוב, מכניע את שירקאן הנמר ושולח אותו לספארי. מוגלי מצליח ללמד את בני האדם וחיות הגונגל, לחיות בידידות ואהבה גדולה, יחד לעולם!

משתתפים: צחי נוי- שאול עזרא, דודי בן סימון, עידו שנצור, רעות פרחי, הילה קסטלר ועוד ממיטב השחקנים .

מתי: יום רביעי 04.04.18 בשעה 17:30 בהיכל התרבות (רח' עמק דותן 49). רכישת כרטיסים בקופת היכל התרבות.

עלות: 65 ש"ח.

 

חוות הזיתים אלאדין, כפר רות 

 מה: סיור ברוח החג הכולל: האכלת תרנגולות החופש והסבר על חייהן. הכנת פיתות מקמח מצה. הסבר על צמחים בערוגות צמחי המרפא (חג האביב). איסוף זיתים שנשרו והדגמה איך מכינים מהשמן סבון (וכל ילד יקבל סבון) כולם נהנים מפיתת-קמח-מצה, לימונדה טבעית, וחליטת צמחים.

מתי: 30/3-8/4
עלות:  35 ש'"ח למבוגר/ילד במזומן/שיק בתאום מראש בלבד 054-3141822/4

 

מקלט הקופים הישראלי – מרכז הצלה וחינוך

 מה: מקלט הקופים הישראלי (ע"ר) מרכז הצלה וחינוך הוא עמותה להצלה ושיקום קופים. למרכז ההצלה מגיעים קופים שיצאו ממעבדות מחקר, קופים שהוברחו ארצה וגודלו בתנאים קשים, קופים שאנשים ניסו לגדל בניגוד לחוק בבתים בניסיון עקר להופכם לחיית מחמד, וכן כל קוף אחר במצוקה.  חלק ממרכז ההצלה פתוח למבקרים ובו מתקיימים סיורים לימודיים וחווייתיים לכל הגילאים. הסיור כולל גם ג'ימבורי ענק, ספורט אתגרי ופינת יצירה. ובמיוחד לפסח – להקת אפריקנה בשירה וסיפורים מהכפר האפריקאי. 
מתי: 31/3-7/4 בין השעות  10:00-16:00

עלות: 48 ש"ח 
רכישה בהנחה במחיר 38 ₪ בלבדwww.tixwise.co.il/kofim
לפרטים נוספים: 08-9285888 / www.monkeypark.co.il

 

החווה האקולוגית

 מה: הפנינג הורים וילדים. טבע ויצירה, באווירה מיוחדת בצל עץ השיזף, בפינות הקסומות, בין השבילים, הערוגות והצמחייה המלבלבת, נקיים סדנאות מגוונות לילדים ומבוגרים, נחווה, נרגיש, נלמד, נטעם ונהנה. כמיטב המסורת נדליק מדורה עם פיתות על הסג', ניצור מחומרים ממוחזרים, ניגע באדמה ונרקח בצמחי מרפא. 

מתי: חול המועד פסח – בין השעות 10:00 – 16:00

עלות: 40 ש"ח 

 

NAVIGO – ניווט ספורטיבי בפסח, יער בן שמן

מה: ניווט ספורטיבי לכל המשפחה (מגיל 6 ומעלה) ובמגוון רמות קושי. אפשרויות הבחירה: מסלול ניווט עממי למשפחות, מסלול ניווט ספורטיבי באופניים או בריצה, ניווט מבוך המתאים לקטנים וגדולים. אורך המסלולים: 2 – 6 ק"מ.
חוויית ניווט מקצועית הכוללת חלוקת מצפנים, מפות וצ'יפים אלקטרוניים. 

מתי: בימים ג – ד, 3-4/4, בין השעות  10:00-16:00 בהרשמה מראש.
עלות:  120  ש"ח למשפחה / זוג.
לפרטים והרשמה לפעילות: http://navigo.co.il/הצטרפו-לניווט/