צילום: Depositphotos

יום האישה הבין לאומי חל ב-8 במרץ  ובמודיעין הוא יצוין בתכנית של הרצאות, תערוכה, טיול ופרויקט  "נעים להכיר" לאורך כל חודש מרץ:

ביום חמישי, 5.3.20 - פתיחת תערוכת "האדרת נשים בתנ"ך ובימי חיינו" בשיתוף היכל התרבות והמרכז הרב תחומי. התערוכה עוסקת באהבה, נשיות ורגשות ובאנרגיה הנשית שחוזרת לתפוס את מקומה כאנרגיה של עוצמה נשית. התערוכה תיערך בהיכל התרבות מחודש מרץ ותינעל ב-3.4.20

עוד באותו הערב, תיפתח גם התערוכה "העוצמה שבשקט" אשר תתקיים באולם הכנסים של המרכז הרב תחומי ובה יוצגו עבודותיהן של הציירות אדל ירושלמי, מאיה חניק בלום ונעמה סרן המגלמות ביצירותיהן את העוצמה הקיימת בשקט הנשי.

בשעה 20:00 באולם הכנסים של המרכז הרב תחומי, עמק דותן 49.

הרעיון בערב חגיגי זה הוא לשוטט בין שתי התערוכות הנמצאות בסמיכות זו לזו. 

ביום שני 16.3.20 - בשעה 20:00  אירוע "סופרות שוות" בו עמותת נעמ"ת מארחת את הסופרת רינה פרנק מיטרני על ספרה "כל בית צריך מרפסת", אשר עוסק במארג החיים החברתי-היסטורי מהמקום האנושי שדוקר בכולנו. כרטיס במחיר 10 שקלים, בהרשמה מראש בספרייה 08-9731634.

 ביום שלישי 17.3.20 - פתיחת התערוכה "השגתי!" בה יציגו אמניות אקטיביסטיות המבטאות דרך האמנות שאיפה להשגת שוויון מגדרי.

בבית האמנים, רחוב חצב 1, רעות.

עוד באותו הערב, ייערך, מופע אמנותי "אני פרידה קאלו"  בהנחיית רותם ראובן ג'וליאן,  בו תופיע רקדנית עם מיצג איפור וריקוד פלמנקו.

ביום שני, 23.3 - שעת סיפור שוויונית-מגדרית הפונה לגיל הצעיר 6-3, על "הנסיכה שלבשה שקית נייר" המגוללת את סיפורה של נסיכה הנחלצת לעזרתו של הנסיך אהוב ליבה והיא עושה זאת כשהיא לבושה רק בשקית נייר, כאשר הנסיך שולח אותה להתלבש כראוי למעמדה, היא מבטלת את החתונה ביניהם.

בשעה 17:30, בספריית הכרמים. מחיר: 15 ₪ ילד + מלווה מבוגר אחד חינם. רכישת כרטיסים באתר העירייה

ביום חמישי, 26.3 ייפתחו שתי תערוכות נוספות באותו הערב בבית יד לבנים : התערוכה המרכזית נקראת "365: הפרטים הקטנים - התמונה הגדולה" בודקת מהי עשייה ויצירה נשית 365 ימים בשנה. כמו כן, ברחבי המסדרונות בבית יד לבנים, תוצג תערוכת יחיד שהיא הגשמת חלום לאדית וגנר תושבת מודיעין מכבים רעות  בת ה-86, שמציגה לראשונה תערוכה של ציוריה.

אירוע השיא של החודש - פרויקט "נעים להכיר" המתקיים זו השנה הרביעית, ייערך בימים חמישי עד שבת 21.3 -19.3 במסגרתו יפתחו עשרות נשים תושבות העיר את בתיהן, לאירוח קהילתי נעים סביב יזמות, אומנות, הרצאות וסדנאות מרתקות.

ביום רביעי 18.3, יתקיים זו השנה השנייה "נעים להכיר" גם במרכזים המסחריים, שיתוף פעולה מעניין בין העסקים המקומיים שיעבירו הרצאות וסדנאות חווייתיות לתושבים.

אורנה מגר, יועצת ראש העיר למעמד האישה ומנהלת המרכז הרב תחומי: "השוויון המגדרי היום הוא ערך חוצה תחומים, מגזרים וקהילות וחודש האישה נועד לתת זרקור על הנושאים הרלוונטיים שאותם אנחנו מקדמים לאורך כל השנים."

עדי מן, מחזיקת תיק שוויון מגדרי: "חודש מרץ, חודש המוקדש לנשים בעיר שלנו. חודש מלא באירועים ויוזמות, ביניהם פרויקט הדגל "נעים להכיר" בו משתתפות יותר מ-60 נשים אשר פותחות את ביתן כדי לשתף ולספר את סיפור חייהן, העיסוק שלהן ועוד. דווקא בחודש שהוא כולו נשים, אני רוצה לאחל לכולם, נשים, גברים ומי שביניהם שנדע לכבד ולהכיל ולהוביל עשייה בעיר ובכלל, ללא הבדל בין המינים. שנדע לדבר בשפה שוויונית ולחנך את ילדינו להישגיות והצלחה, לפי בחירה ומתוך שוויון הזדמנויות מלא."