נורית גלרון עם מיטב שיריה ועם אורח מיוחד: שלמה גרוניך. כרטיסים 03-9724700

גם בשנתו ה-17, פסטיבל מוזות בשוהם ממשיך להביא את מיטב האמנים בישראל לשיתופי פעולה מסקרנים, איחוד משפחתי על הבמה ונכסי צאן ברזל לצד דור העתיד של המוסיקה הישראלית.

השנה יופיעו על הבמה אלון עדר שכבר מזמן הפך מהבטחה לכוכב, ויארח על הבמה לראשונה את הוריו– יהודה עדר ומיקי קם. מפגשים מסקרנים נוספים יתקיימו בין דנה ברגר ונועה ירון, על ספרות עכשווית, נגיעה יהודית, העצמה יהודית ומוזיקה משובחת ובין שילה ברבר ושהרה בלאו במסע תנ”כי מוזיקלי בעקבות הנשים האחרות של התנ”ך.

על הבמות השונות בפסטיבל יעלו להופיע מגוון אמנים, שחלקם מלווים את פסקול המדינה כבר עשרות שונים, ואחרים שפרצו לאחרונה וכבשו את המדינה במהרה. אריק סיני, שמלווה אותנו עוד משנות ה-80, במופע חדש, אופטימי ונוסטלגי עם מיטב הלהיטים שלו, אותם כתבו והלחינו גדולי היוצרים בישראל, לאה שבת, שכבר שחררה 8 אלבומים במהלך למעלה משני עשורים של פעילות, במופע חדש עם כל הלהיטים הגדולים לצד שירים חדשים, מוש בן ארי, שפרץ לתודעה לפני 20 שנה, ומאז לא עצר לנוח לרגע במופע שמח ומעורר נפש וגלעד ויטל שמעון ורואי לוי, יוצאי להקת שוטי הנבואה, במופע משותף מהעשייה רבת השנים שלהם, יחד ולחוד.

צילום אבי אלטלף

בגזרת האמנים הצעירים, יופיעו חנן בן ארי, שפרץ בשנת 2016 עם אלבום הבכורה והלהיט הענק “החיים שלנו תותים” ומאז הוא ממשיך להיות קול בולט במצעדים וכמובן הצמד הלוהט של השנים האחרונות– סטטיק ובן-אל תבורי עם שרשרת הלהיטים שאין אדם בישראל שלא מכיר.

מופע שיאחד בין שני העולמות הוא של “השלושרות” (רז שמואלי, איה כורם ומיכל גבע) אשר חברו יחד לפני 3 שנים, למופע החוגג את מיטב השירים של השלישיות הגדולות בישראל מכל הזמנים.

גם הילדים יזכו לבמה מיוחדת עבורם, שם יוצגו 3 הצגות: הדייג ודג הזהב (העצבני!), בת הים הקטנה ושבת בבוקר יום יפה – מחזמר של תיאטרון הקיבוץ, המשלב את להיטיו של יוני רכטר. במתחם הילדים יוכלו הילדים ליהנות מפינות יצירה אקולוגיות, מתחם נגרות ועוד. 

אטרקציה נוספת בימי הפסטיבל היא “הבית שלי” - מתחם אומנות רב תחומי, קסום וחוויתי שעוצב ונבנה במיוחד לפסטיבל מוזות בשוהם בשיתוף מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי. אורחי הפסטיבל מוזמנים לחללי פעילויות אומנות אטרקטיביים בהם צוות שחקנים ישתף את הקהל בחללי הבית השונים בשלל חוויות של איפור, וידאו ארט, תחפושות מוסיקה וציור.

במסגרת פסטיבל “מוזות בשוהם” ליצירה ישראלית, יוכלו אורחי הפסטיבל ליהנות ממתחם גדול במיוחד של אמני שוהם, אשר יכלול מיצבים, תערוכות וסדנאות יצירה, בכניסה חופשית. 

סדנאות יצירה:

מנדלה קהילתית – יצירת מנדלה משותפת ממנדלות אישיות – בהדרכת אורנית חורש ואורית שליש.

פיסול בחוט ברזל – בהדרכת בתיה שיאון (למבוגרים בלבד)

בעלי חיים מעיסת נייר – בהדרכת עידית הראל

ציור משותף על קנבס – בהדרכת יעל הניג. הציורים ייתרמו למבנה ציבור בשוהם.

סריגה בחוטי טריקו – בהנחיית דבורה דבוש ודבורה סובר

יצירה בחרוזים – בהדרכת רונית שפיר

תערוכות:

רוני קינדרמן – צילומים מפארק יער שוהם (בחסות קק”ל); אבי אלטלף -  צילום; שרה יעקובוביץ – עבודות רקמה; רועי ברפמן – צילום; גמלאי שוהם – תערוכת ציור, משיכת מכחול, סריגה, קרמיקה ועבודות חרוזים; קרן מזור – תערוכת צילומי בוגרי קורס צילום למתחילים; אהרון קריצר – צילום; ליאורה רוזנמן – ציור; עדו רוזנטל – צילום; אריאל זנדברג – צילום; ליהיא שמש ובתיה שיאון – שירה וכתיבה קליגרפית; איילת קל מיקולסקי – אמנות בפורצלן; יעל הניג– ציור; עידית הראל – ציור במשיכת מכחול; תמרה אבנר ונועם נחמני – פואמה בשילוב צילומי נוף; שרה רוזנר – מיצב בבדים.

צילום רוני קינדרמן

צילום רועי ברפמן

חשיפה לספרות ישראלית

סופרים תושבי שהם יספרו על תהליך הכתיבה, השראה ופעילות סביב הספרים שכתבו: ליאורה רוזנמן, בלהה פישר, רום כהן, שמוליק שיר וליאור קרמר.בנוסף תפעל במסגרת הפסטיבל “במה מקומית”, עליה יופיעו מיטב הכשרונות המקומיים בשירה ובנגינה. ניהול מוסיקלי: נדב מלטר. ניהול הפקה: סוזי בר. 

לפרטים נוספים: 03-9723001,

www.hamesh.co.il