פסטיבל המחול הבינלאומי של פראג שנערך בשבוע שעבר בעיר הבירה הצ'כית, משך אליו אלפי רקדנים ורקדניות שהגיעו מ-63 מדינות מרחבי העולם. את ישראל יצאו לייצג בפסטיבל משלחת של 27 רקדנים מבית הספר למחולNDANCE" " הפעול בעיר באמצעות עמותת סחלבים.

פסטיבל הפולקלור של פראג הפך עם השנים לאירוע מסורתי והגדול ביותר במזרח אירופה,  שמאגד רקדנים, כוריאוגרפים וחובבי מחול מכל העולם אשר מגיעים ליהנות מפסטיבל ססגוני בן ארבעה ימים, בו כל הרקדנים מהמדינות השונות מציגים את הפולקלור, המסורות והתרבות של מדינתם.

הרקדנים הצעירים של מודיעין מכבים רעות, בליוויה של נעמה דינרמן בן שלמה, עלו על בימות הפסטיבל השונות עם בגדים מסורתיים וביצעו ריקודי פולקלור ישראלי לעיני אורחי הפסטיבל. בין היתר הופיעו הרקדנים בפני הקהילה היהודית בפראג ואף זכו לתודה מיוחדת משגריר ישראל בצכ'יה, דניאל מרון וכן לתעודת הערכה מראש עיריית פראג שהזמין אותם ללשכתו והעניק להם תעודה על תרומתם לפסטיבל המסורתי.

בין המופעים נהנו חברי המשלחת גם מסיור חווייתי בעיר הבירה, שכלל שיט בנהר וביקור באתרי תיירות מרכזיים. במהלך שהותם, הם פגשו ישראלים רבים ואפילו תושבים ממודיעין שיצאו לחופשה בפארג.