מאת: אירמי פרידמן * צילומים: אירמי פרידמן, דור נחמיה, פז בר

פחות משבוע אחרי ההופעה הגורפת והסוחפת של שלמה ארצי, גם המופע של משה פרץ ועומר אדם, שהיה מיועד לקהל יעד אחר, הוכתר בהצלחה רבה ופתח עבור המושכים בחוטים בעירייה לא מעט אופציות לניצול הפארק בקיץ הבא. ואולי החוכמה באמת תהיה לשלב בין מופעים מז'אנרים מוסיקליים שונים. פופ ורוק לצד ים תיכוני או אתני.

כמו בהופעה של ארצי הקהל הרב שהגיע לפארק - גם אלה שקנו כרטיסים למושבים, עמד על הרגליים מופע שלם, שר ורקד עם שניים שהם באמת הקצפת על העוגה בזמר הים תיכוני סלאש מזרחי. 

וידאו: דור נחמיה

פרץ ואדם חיממו זה את זה. זה התחיל בזה שפרץ עלה לבמה והרים את הקהל על הרגליים, ולאחר מכן הצטרף אליו אדם והם שרו ביחד את "היא רק רוצה לרקוד". במהלך ההופעה כאמור הקהל לא נח לרגע ושיתף פעולה עם צמד הזמרים ביחד ולחוד.

פרץ, שהפך באנקר של מחלקת האירועים העירייה עם ההופעות שלו בעיר (נתן מחיר טוב?) פתח את ההופעה במשפט מתבקש מאליו "תענוג לשוב אליכם מודיעין". לא שכחנו איך בהופעתו הקודמת במודיעין בחגיגות ה-20 לעיר, בקיץ שעבר, הוא הרים את הקהל כמו זיקוקים עד לשמיים בשיריו הנפלאים.

המופע של פרץ, כלל את שיריו המפורסמים. חלק ישנים וחלק חדשים שהגיעו מאלבומו העדכני "בחור חדש". אבא שלו עדכן אותו שיש לבת דודה יומולדת והיא נמצאת בהופעה, מה שהביא את הזמיר להקדיש לה את "כרמלה" החדש והמקפיץ שלו, בנוסף שר את "זיקוקים", "בחור חדש" ועוד.

לאחר מכן עלה עומר אדם, הגברבר הצעיר שהחל את דרכו בגיל 15 בתקרית המתוקשרת מול הפקת "כוכב נולד", כשנכנס לתחרות שנה מוקדם מדי, הוא היום כאמור אחד הכוכבים הגדולים בישראל בנישה המזרחית ובכלל - בזכות האינטנסיביות בה נסגרות חודשים מראש הופעות שלו. מאז ימי "כוכב נולד" פיתח עומר קריירה גדולה ומופיע ללא הפסקה.

במהלך ההופעה במודיעין הוא העלה זוג מעריצים אשר רצה לעשות "חיתוכים" ואמר להם "בואו עלו לבמה ותראו להם איך עושים את זה". השניים לא היססו לרגע ועלו לבמה. אדם שר לא מעט שירים מאלבום שאישית אני מאוד אוהב: "אחרי כל השנים" ובו שירים כמו "הלילה אף אחד לא יושב פה", "אז הלכתי" והמון שירים טובים גם מאלבומיו הקודמים.

וידאו: דור נחמיה

סוף דבר? פרץ את אדם סיפקו שעתיים וחצי כמעט של הנאה והופעה יוצאת מן הכלל. הם נעזרו בצוות נגנים נהדר שנתן להם תמיכה מעולה, והקפיצו את מעריציהם לשמיים. היה מרנין לראות את הכימיה הנהדרת בין השניים לקהל שלהם, ממש כמו שראינו כמה ימים קודם בהופעה של ארציאלי האבא... 

זו לגמרי התחלת קיץ נהדרת ויותר מזה כנער לא יכולתי לבקש, הופעות כל כך טובות ובבית. יישר כוח למי שהביא את השלושה והלוואי שנזכה לעוד ועוד חוויות דומות.

טור אישי /// אלעד שמעונוביץ'

דלק להמשיך הלאה

החודש האחרון הזכיר מאוד את התקופה שלפני פסטיבל הקרקס הראשון. מיזם תרבותי חדש, עם הרבה מאוד סימני שאלה והתחייבויות כספיות לא קטנות. גם שלמה ארצי, וגם משה פרץ ועומר אדם הם בחירות קלאסיות והליכה על בטוח בז׳אנרים שלהם, אבל השאלה המרכזית שהעסיקה אותנו היא האם העיר מסוגלת לרכוש מעל 10 אלפים כרטיסים לשני מופעים תוך שבוע.

היום, בדיעבד כשברור שהתשובה היא חיובית, זה נותן לנו הרבה דלק להמשך. זה לא היה מובן מאליו בתחילת הדרך. אנחנו מעריכים שלפחות 30% מהקהל הגיע מחוץ לעיר. יש לזה השלכות רבות למיתוג הפארק והיכולת שלנו להביא אמנים מהשורה הראשונה בעתיד, כמו גם לשמה של העיר ששני המופעים האלה שמו אותה מבחינה תרבותית על המפה. ההערכות הלוגיסטית שהוביל אגף תרבות ואירועים עם מנהלת אופק, עם הכנה מקצועית של מחלקת הביטחון שהביאה לזה שכולם חזרו הביתה בשלום הייתה הצלחה גדולה.

גם מערך השיווק והמכירה של דוברות העירייה והיכל התרבות הוכיח את עצמו מעל ומעבר. זו הייתה טבילת האש הראשונה והמבחן עבר בהצלחה מבחינתנו. אחרי שנעשה הפקת לקחים מסודרת, נתחיל לחשוב על עונת המופעים הבאה עם עוד ערבים כאלה, ז׳אנרים נוספים ומגוון תרבותי גדול יותר. אנחנו שואפים שתושבי העיר יבדקו איזו הופעות יש בענבה לפני שהם הולכים למקומות אחרים, ושאנשים מכל הארץ יכירו את פארק ענבה ויזכירו אותו בנשימה אחת עם בריכת הסולטן או האמפי בראשל"צ.

הכותב הוא מחזיק תיק תרבות ואירועים במועצה