בשער: מתוך הסרט "האישה שעזבה"

פסטיבל הקולנוע ה-34 בירושלים , אחד האירועים הקולנועיים החשובים והעשירים בישראל, יתקיים השנה בתאריכים 13-23 החודש. כ- 200 סרטים מישראל ורחבי העולם יוקרנו  בפסטיבל והם משקפים את מיטב היבול השנתי הישראלי והבינלאומי. חלקם הגדול של הסרטים יוקרן בתוך שמונה מסגרות תחרותיות נושאות פרסים בסך של חצי מיליון שקלים. בנוסף יתקיימו מפגשים עם יוצרים מובילים מן הארץ והעולם וסדנאות מקצועיות בתחום הקולנוע.

משתתפי התחרות הבינלאומית 

1945 בבימויו של פרנץ טורוק.

יצירה קולנועית רבת עוצמה הלוקחת אותנו אל כפר הונגרי קטן באוגוסט 1945. אווירת החג שפשטה לקראת חתונת בת הפקיד נעכרת שעה ששני יהודים חרדים מופיעים בתחנת הרכבת ובידיהם ארגז מסתורי. בכפר מתפשט החשש: האם הגיעו כדי לדרוש את ירושתם החוקית?

אדם של יושרה בבימויו של מוחמד רסולוף.

דרמה רבת-עוצמה שזכתה בפרס הראשון במסגרת "מבט מסוים" בפסטיבל קאן. שגרת חייו של חקלאי בכפר מרוחק בצפון איראן מופרת בידי חברה מושחתת המנהלת קשרים הדוקים עם הרשויות ומנסה להשתלט על כל היבט של החיים באזור.

גוד טיים בימוי: ג'וש ספדי, בני ספדי.

אהבת אחים עומדת למבחן כששוד בנק שהסתבך הופך למסע לילי כאוטי ודחוס ברחובות ניו יורק, בסרטם המבריק של האחים ספדי, שהוקרן בפסטיבל קאן האחרון ומציג הופעה מחשמלת של רוברט פטינסון בתפקיד הראשי.

מאהב כפול בימוי: פרנסואה אוזון.

טיפול פסיכולוגי הופך למערכת יחסים צופנת סוד כפול, בדרמה הסוערת של פרנסואה אוזון. אשף הקולנוע הצרפתי שב לשתף פעולה עם כוכבת סרטו ״צעירה ויפה״, מארין ואכט, ומצוות אותה עם ג׳רמי רנייה לחקירת הקשר בין תשוקה ואופל.

 חיי אשה  בימוי: סטפן בריזה.

בצרפת של המאה ה-19, חייה של אצילה צעירה ואופטימית נקלעים אל תהליך ארוך של התפכחות דואבת במיוחד. עיבוד קולנועי רגיש ויפהפה של סטפן בריזה ("ערכו של אדם") לרומן של גי דה מופאסאן. זוכה פרס הביקורת הבינלאומית בפסטיבל ונציה.

גבריאל וההר בימוי: פליפ גמראנו ברבוסה.

במסגרת טיול של שנה ברחבי העולם, מגיע צעיר ברזילאי לאפריקה כשהוא נחוש לגלות את היבשת השחורה במהלך 70 הימים שלפניו, הכוללים גם ביקור מסעיר אך טעון של בת זוגו. אפוס קולנועי מרתק שהוקרן בשבוע הביקורת בפסטיבל קאן וזכה בשני פרסים.

המשפחה המאושרת שלי מנאנה, מורה גאורגית בת 52, מואסת במציאות חייה. היא שוכרת דירת יחיד ונפרדת מבית הוריה, בעלה וילדיה. ברקע, מכריה המבולבלים נותרים לתהות מדוע עזבה והאם תשוב. סרט שנע בין כובד ראש לחיוך בטבעיות ראויה לשבח.

הפיתוי בימוי: סופיה קופולה. משחק: ניקול קידמן, קירסטן דאנסט, קולין פארל, אל פאנינג.

בימי מלחמת האזרחים בארה״ב, חייל פצוע מוצא מקלט בפנימייה לנשים ומעורר מערבולת של יצרים. סרטה העשיר בכוכבים, רגשות ופרטים של סופיה קופולה (״חמש ילדות יפות״), זוכת פרס הבימוי בתחרות הרשמית של פסטיבל קאן 2017.

על החוף, בלילה, לבד בימוי: הונג סאנג-סו.

יונג-הי, אמנית צעירה המנהלת מערכת יחסים סבוכה עם במאי קולנוע נשוי, מגיעה לביקור בעיר זרה. עד כמה חשובה האהבה בחיי האדם? היא מבקשת לדעת. סרטו החדש של המאסטר הקוריאני הונג סאנג-סו, שגרף את פרס השחקנית בפסטיבל ברלין.

האשה שעזבה בימוי: לאב דיאז.

הזוכה הגדול של פסטיבל ונציה האחרון. לאחר 30 שנים של מאסר, מזוכה הוראסיה מהפשע שבגינו הואשמה ומשתחררת מהכלא. היא יוצאת לחפש את משפחתה ובמיוחד את בנה, אך אישיותה הנדיבה נרמסת בידי יצרים של נקמה.

מערבון בימוי: ולסקה גריסבך.

חבורה של פועלי בניין גרמנים נשלחת לבצע עבודות בנייה בכפר נידח בבולגריה. דרמה נטורליסטית שזכתה לשבחי המבקרים בפסטיבל קאן, המציגה דיוקן מרתק של גבריות לצד שאלות אודות תרבות המערב ויחסיה עם תרבויות אחרות. 

אנה, אהובתי בימוי: קלין פטר נצר

סיפור אהבתם של טומא ואנה נולד בחוג לספרות באוניברסיטה אך נחבט במהרה דרך חרדותיה שלה, התנגדות אביו לקשר וכניעתה ההדרגתית של האינטימיות לניכור. הסרט הוקרן בפסטיבל בברלין וזכה בפרס אלפרד באואר לחדשנות קולנועית.

ביום שלישי במודיעינט: ההקרנות המיוחדות וסרטי התעודה.