תמונת שער-מתוך התערוכה מחול האש, צילום שרה גולד

שתי תערוכות אומנות חדשות ומסקרנות צפויות להיפתח השבוע במודיעין. התערוכה "מחול האש" תציג באולם הכנסים במרכז הרב-תחומי אוסף מיוחד אותו אצר דורון אדר, של צילומים שצילמה הצלמת שרה גולד. נושא הצילומים הכואב והמרגש עוסק בשריפה שפרצה באיזור יער בן שמן. הצילומים מתעדים את החורבן הגדול והנזקים הכבדים, אחריהם עקבה הצלמת במשך מספר חודשים. כך למשל עצי זית שכבר לא ישתקמו, לצד צמחים ראשונים שצמחו מתוך האפר. לדברי גולד: "עצים שרופים  מצטלמים מאוד טוב. למרות הכאב, יש יופי רב, הנוף נראה שונה. 'לשד נפשם' של הצברים מטפטף מגבעוליהם , צבעיהם צהבהבים, ו'עורם' מכורכם . צבע גזעיהם של עצי הזית הינו אדום כאילו האש ממשיכה  לבעור וללחך שם. זחלתי לתוך הגזעים  ותיעדתי אותם באפרם וצבעיהם הלוהבים. הנוף נראה שונה ממה שאנו מכירים. בימים אלה של עפיפוני תבעירה  ושריפות ענק בדרום, יש להיזהר שבעתיים כדי לא לגרום שריפות נוספות חלילה."

גולד גדלה במושב ליד יער בן שמן עטופה בטבע טוטאלי כשבילדותה שיחקה בחוץ עם החיות, האבנים והצמחים. מאז קיבלה מצלמה מאמריקה בשנות העשרה לחייה, אהבה לצלם בעיקר טבע. גולד משתתפת במועדון הצילום בעיר בהנהלת דורון אדר.

הפתיחה החגיגית של התערוכה תתקיים ביום רביעי 5.9, בשעה 19:00 יחד עם הרמת כוסית לשנה החדשה, באולם הכנסים של המרכז הרב תחומי, עמק דותן 49.

התערוכה השנייה - "בניחוח פריז" תציג עבודות צילום וציור של 20 אמנים תושבי העיר. התערוכה מעוצבת בסגנון מיוחד של הסלון הפריזאי של המאה ה-19, עוד בטרם נבנה מוזיאון בפריז. סלון זה אופיין באותה תקופה בתמונות וצילומים התלויים מהרצפה ועד התקרה שלא מותירות מקום פנוי על הקירות. כל עבודות האמנות בהשראת האימפרסיוניזם הצרפתי שמתמקד בטבע דומם כמו נופים ופרחים וכן דברים שמזכירים את ניחוחה של פריז במאה ה-19.

הפתיחה החגיגית של התערוכה ביום חמישי 6.9, בשעה 20:00 יחד עם הרמת כוסית לשנה החדשה. אוצרות: ניצה פרי וטליה תמיר. בית האמנים, חצב 1, רעות.