עיריית מודיעין מכבים רעות פרסמה השבוע את תכנית אירועי הקיץ בעיר לחודשים יולי ואוגוסט, עם עשרות פעילויות חווייתיות.  על פי העירייה מדובר ביותר מ-50 אירועים המיועדים לילדים, נוער ולכל המשפחה והכניסה -חופשית.

אירועי הקיץ ייפתחו ב-2.7 ב"קיץ בשכונה" - הפנינג קומיקס וגיבורי על ברחבת מרכז הירידים בעמק החולה. באירוע ניתן יהיה ליהנות מסדנאות יצירה, קיר גרפיטי, עמדות מולטימדיה, מתנפחים, דוכני מכירת קומיקס, מפגש עם אמני קומיקס ישראלים שיחתמו על יצירותיהם ועוד, בין השעות 20:30-17:30. אירועים נוספים בסדרת "קיץ בשכונה" יתקיימו בין היתר ב-8.7 עם מרחב משחקים דמיון ויצירה שיכלול סדנת תיפוף גוף, ציורי גוף, מופע קצב ברזילאי, משחקי עץ בעבודת יד במגרש האתלטיקה ברעות. ב-1.8 יתקיימו פעילויות בגבעת התיתורה, וב-16.8 הפנינג בהשראת הסיפור בת הים הקטנה באירוע צבעוני ומיוחד בפארק עמק בית שאן.

"רוקדים עם ילדים" - מסיבות ריקודים להורים וילדים יתקיימו ברחבת המזרקות בפארק ענבה. ילדים והורים מוזמנים למסיבת ריקודים כיפית לכל המשפחה עם דיג'יי, שיתקיימו בתאריכים 6.7 ו- 24.8 החל משעה 16:00.

קבלות שבת בטבע - ילדי העיר הקטנטנים מוזמנים ליהנות משעות סיפור תיאטרליות מוסיקליות לילדים עם המספרות האהובות עינת חרוש ודקלונה. קבלות השבת יתקיימו בכל יום שישי ברחבת הדשא מול היכל התרבות ברחוב עמק דותן בשעה 17:00.

אירועי "לילות ענבה" יתקיימו באמפי פארק ויציעו הופעות מוסיקליות  במוצאי שבת בשעה 21:00, כך למשל, תזמורת ביג בנד תארח את חיים ועוזי אסנר בערב שירה במחווה ליוצר דודו ברק, להקת רוקוויל תגיע לענבה ותקיים מופע מחווה ללהקת כוורת וגם הזמר מני בגר יגיע לעיר ויחד עם הרכב ההיביג'יביז יערוך בפארק מופע שכולו רוקנרול  ישראלי  ועוד.

עוד בתוכנית : "פארק קולנוע" - בימי שלישי, החל מה- 17.7 יוקרנו סרטים לכל המשפחה על מסך ענק בפארק ענבה. גם סדרת מופעי הילדים "ענבה קידס" חוזרת בקיץ יחד עם כוכבי הילדים ובהם טוביה צפיר ואחרים.

אירוע סוף הקיץ יתקיים אף הוא בפארק ענבה כאשר האירוע יתחיל במופע של כוכבת הילדים רינת גבאי במופע מוזיקלי עם מיטב שירי הילדים. ואחריה יוכלו בני הנוער ליהנות ממופע של  להקת "התקווה 6" .

בנוסף, מומלץ לשמור את כל הספרי לימוד שאין בהם יותר שימוש, כי ירידי ספרי הלימוד המשומשים חוזרים בקיץ ויתקיימו ברחבי העיר. ניתן יהיה לפרוש מחצלות ולמכור ספרי יד שנייה מבית הספר וכמובן לרכוש במחירים סמליים. זאת בתאריכים 16.7, 29.7, 8.8, 22.8.

לצד אירועים אלו, יזמה עמותת סחלבים אירועי קיץ נוספים ללא תשלום. "שני ספורטיבי", מתחמי פעילות ספורטיבית בכל יום שני בשעות 21:00-20:00 בין התאריכים 2.7-13.8 בפארקים ברחבי העיר, עם מגוון של פעילויות ספורט מהנות. טיולי אופניים מודרכים לאור ירח לרוכבים חובבים ומשפחות עם ילדים בגילאי 10 ומעלה, בימי חמישי, 26.7 ו-23.8. ריקודי עם ועמים כל מוצ"ש לאורך חודש יולי בין השעות 23:00-20:00 באמפי פארק האלה. לחובבי האקשן, פעילות אתגרית לילדים תיערך בבי"ס אופק, בכל יום שני במהלך  חודש יולי.

העירייה תחלק בקרוב לתושבים טבלאות שימושיות של האירועים, על פי חלוקת ימים ושעות.