לראשונה יתקיים במודיעין מכבים רעות פסטיבל קולנוע 'טרום אופיר'. מדובר על מיזם של האקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה הנערך ב-11 ערים בארץ, כאשר במודיעין חברו למיזם אגף תרבות ואירועים בעירייה ומרכז הדיור המוגן "עזריאלי פאלאס".

במסגרת הפסטיבל יוקרנו במודיעין חמישה סרטים המועמדים לפרס אופיר 2019, במטרה לחבר ולהנגיש לקהל הישראלי את טקס פרסי אופיר לקולנוע, הנחשב "האוסקר" הישראלי עבור יצירות קולנועיות מצטיינות בקטגוריות שונות.

הפסטיבל ייערך ב"עזריאלי פאלאס" ברחוב צאלון 1, בימים רביעי עד שבת 14.9-10.9, כאשר חמשת הסרטים שיוקרנו מועמדים לפרס "הסרט הטוב ביותר" ומי שייבחר יישלח כנציגה של ישראל להתמודד על זכייה באוסקר האמריקאי בקטגוריית "פרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר".

המועמדים הם – "הבלתי רשמיים", "ימים נוראים", "אישה עובדת", "תל אביב על האש" ו"עיניים שלי." בתום כל הקרנה, ייערך מפגש מרתק עם במאי הסרט או שחקן/ית ולמשתתפים תהיה הזדמנות לשאול שאלות על תהליך היצירה.

מועדי הקרנת הסרטים:

ביום שלישי, 10.9.19 -  הקרנת הסרט "עיניים שלי". בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט ירון שני

רשי, קצין משטרה ותיק ומוערך, חי עם אשתו אביגיל ובתה המתבגרת מנישואיה הקודמים. העבודה שלו תובענית והוא נחשף למקרים קשים על בסיס יומיומי. בבית המצב מתוח. רשי אינו מוכן לקבל את התנהגותה המרדנית של בתו החורגת, והשניים שרויים במצב מתמיד של עימות. חייו מתהפכים כאשר שני נערים מתלוננים שפגע בהם מינית: רשי מושעה מעבודתו, ונראה כאילו כל העולם מתרחק ממנו. ככל שהחקירה בעניינו מתארכת, הבושה וחוסר האונים חושפים צדדים בלתי צפויים באישיותו. סרטו החדש של הבמאי ירון שני ("עג'מי"). בימוי ותסריט: ירון שני.  משחק: ערן נעים, סתיו אלמגור, סתיו פטאי, ישראל, גרמניה, 2019. 112 דקות, עברית.

בשעה 19:00 בפאלאס עזריאלי דיור מוגן, רחוב צאלון 1, מודיעין.

ביום רביעי, 11.9.19 - הקרנת הסרט "תל אביב על האש". בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם מפיק הסרט אמיר הראל.

סלאם הוא עוזר הפקה בצילומי אופרת סבון ברמאללה. שקר קטן שסלאם מספר לאסי, קצין בצה"ל, מוביל לקידומו הפתאומי לתפקיד תסריטאי מן השורה. אבל יש לו רק בעיה אחת - הוא לא יודע לכתוב. כדי שלא יפטרו אותו סאלם כורת ברית חשאית עם אסי, שעוזר לו לכתוב את הסצנות.  בתמורה מביא סלאם לאסי חומוס פלסטיני משובח וגם מבטיח לסיים את הסדרה בחתונה, כפי שאסי דורש. אלא שסלאם מתקשה לקיים את ההבטחה. בימוי ותסריט: סאמח זועבי.  משחק: קייס נאשף, יניב ביטון מאיסה עבד אלהדי, בנה אזאבל. ישראל, לוקסמבורג, צרפת, בלגיה, 2018, 95 דקות, עברית וערבית.

בשעה 19:00 בפאלאס עזריאלי דיור מוגן, רחוב צאלון 1, מודיעין.

ביום חמישי, 12.9.19 - הקרנת הסרט "הבלתי רשמיים". בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם השחקן יואב לוי.

השנה היא 1983 וליעקב כהן, בעל בית דפוס ירושלמי, נשבר מלהוריד את הראש. נדמה שהוא נולד בצד הלא נכון, עם שם המשפחה הלא נכון ובהחלטה של רגע הוא מחליט להקים רשימה מזרחית חרדית שתרוץ לעיריית ירושלים. הוא אוסף שני חברים שלאף אחד מהם אין מושג בפוליטיקה ויחד הם מאלתרים קמפיין – בלי אמצעים, בלי קשרים, בלי כסף, אבל עם הרבה זעם, תשוקה וחוש צדק. כנגד כל הציפיות, נדמה שאנשים מקשיבים להם... אבל כמה מקום יש בפוליטיקה לאדם ישר, פשוט ומלא אמונה?" בהשראת הסיפור יוצא הדופן של הקמת מפלגת ש"ס. בימוי ותסריט: אלירן מלכה. משחק: שולי רנד, יעקב כהן, גולן אזולאי. ישראל, 2018, 92 דקות, עברית.

בשעה 19:00 בפאלאס עזריאלי דיור מוגן, רחוב צאלון 1, מודיעין.

ביום שישי, 13.9.19 - הקרנת הסרט "אישה עובדת". בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם השחקנית לירון בן שלוש.

החיים במקום העבודה של אורנה הופכים בלתי נסבלים.  הבוס שלה בחברת הנדל"ן, בני, מעריך ומקדם אותה, אך בה בעת מנסה לפתותה ומציק לה. במקביל, המסעדה החדשה שפתח בעלה לא מתרוממת, ואורנה הופכת למפרנסת העיקרית של שלושת ילדיהם. כאשר עולמה מתנפץ, היא נאלצת לאסוף את השברים ולהילחם בדרכה שלה על עבודתה ועל ערכה העצמי. בימוי: מיכל אביעד. תסריט: שרון אזולאי.
משחק: לירון בן שלוש, מנשה נוי, אושרי כהן, ישראל, 2018, 93 דקות, עברית.

בשעה 11:00 בפאלאס עזריאלי דיור מוגן, רחוב צאלון 1, מודיעין.

ביום שבת, 14.9.19 - הקרנת הסרט "ימים נוראים". בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם השחקן אמיתי יעייש בן עוזיליו

ימים נוראים הינו מותחן פסיכולוגי העוקב אחר האירועים שהובילו לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, מנקודת מבטו של הרוצח. הסרט חושף לראשונה את מסעו של הרוצח בשנה שקדמה לאסון, דרך הכוחות החזקים שפעלו עליו ועודדו אותו, הן במישור הפוליטי והדתי, והן במישור המשפחתי והאישי. זהו דיוקן נפשי של מתנקש פוליטי שמבקש לרצוח את הדמוקרטיה, ודיוקן של חברה שסועה. בימוי: ירון זילברמן. תסריט: רון לשם, משחק: יהודה נהרי הלוי, אמיתי יעיש בן אוזיליו, יואב לוי, ישראל, 2019, 122 דקות, עברית.

בשעה 20:30 בפאלאס עזריאלי דיור מוגן, רחוב צאלון 1, מודיעין.

את הכרטיסים ניתן לרכוש באופן מקוון באתר העירייה. מחיר כרטיס: 30 ש"ח. חיילים, גמלאים ונוער: 20 ₪ (יש להציג תעודה בכניסה).

ניתן לשלם במקום ביום האירוע במזומן בלבד, יש להגיע עם סכום מדויק. רכישה במקום על בסיס מקום פנוי בלבד.