צילום בשער: שושנה דמארי | צילום סמי בן גד

פסטיבל "סרטים במגפיים", חוזר זו השנה השלישית למודיעין-מכבים-רעות. הפסטיבל, בשיתוף האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה ואגף תרבות ואירועים בעירייה, משלב הקרנת יצירות קולנועיות ישראליות ואיכותיות,  עם מפגשים של הקהל עם השחקנים או הבמאים של הסרט.

הפסטיבל יתקיים במהלך סוף השבוע - רביעי עד שבת, 16 עד 19 בפברואר, כאשר השנה יוקרנו סרטים תיעודיים, מסקרנים ומרגשים על אנשים שהקדישו את חייהם לתרבות הישראלית על כל גווניה. הסרטים יוקרנו באולם אודיטוריום עירוני א' החדש ברחוב מרווה 2 - מחיר כרטיס לסרט – 25 שקלים, בהזמנה מראש באתר העירייה.

ביום רביעי 16.2, בשעה 20:00 - הפסטיבל ייפתח בהקרנת הסרט התיעודי "המלכה שושנה" המגולל את סיפורה של הזמרת הלאומית שושנה דמארי שהייתה הדיווה הישראלית הראשונה, אשר עמדה על במות הארץ והעולם והרטיטה מיליונים בקולה המכשף והופעתה המרהיבה.  אך מאחורי המלכה הגדולה מהחיים ושיריה שנחרטו בליבו של הקהל, עמדה אישה שאיננו יודעים עליה הרבה. היא לא אהבה להתראיין ולא נידבה בחופשיות פרטים עליה ועל משפחתה. חייה היו כאגדה הוליוודית.  זהו סיפור על תהילה ובדידות, על הצלחה ואובדן, על תעוזה וויתור. בפעם הראשונה תיחשף האישה שמאחורי הכתר, הגלימה והארמון. בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם הבמאי קובי פרג'.

ביום חמישי 17.2 בשעה 20:00  -יוקרן הסרט "מחברות שחורות-ויויאן".  "אדם מצלם את חייו: צילם התחלה – וגילה שצילם את הסוף". סרטה החדש והאחרון בהשתתפותה של רונית אלקבץ, מספק לנו הצצה נדירה וחד פעמית לחייה הסוערים של אחת השחקניות הגדולות בתולדות הקולנוע הישראלי. דרך יומני הוידאו של אחיה שלומי אלקבץ, בתיעוד רב שנים של עשייה משותפת, נחשף דיוקן אינטימי ואמיץ של צמד יוצרים פורצי דרך. באמצעות הקולנוע הם מהגרים מעיר לעיר, ממזרח למערב, מהעלילתי לדוקומנטרי, מהמוות אל החיים, בניסיון לשנות את הנבואה ואת סוף הסיפור הידוע מראש . בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם הבמאי שלומי אלקבץ.

 מחברות שחורות | צילום יח"צ

ביום שישי 18.2, בשעה 11:00 -יוקרן הסרט  "דני קרוון" משנת 2020 על האמן הייחודי דני קרוון, אשר בהיותו כמעט בן 90, יוצא למסע רגשי ופוליטי במהלכו נחשפת דמותו המורכבת המסעירה של אחד היוצרים הגדולים ביותר של זמננו. הסרט, כמו האמן, פשוט ומורכב בו זמנית, מלא בכאב אך גם רווי בהומור ,תשוקה ושמחת חיים. בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם ברק הימן, מפיק ויוצר שותף

 דני קרוון | צילום: לוקץ' קונופה

עוד ביום שישי, יוקרן בשעה 13:30, הסרט התיעודי "גרוסמן" על הסופר דוד גרוסמן שאמר כי "מאז שאורי בני נהרג, למדתי משהו בכתיבה שלי – יש דרך אחת שבה אנחנו יכולים לקלוט את אפס קצהו של מה שקורה מעבר לחומה ההרמטית של המוות, להרגיש את התחושה של מה זה לא להיות. ויחד עם זה להרגיש את מלאות החיים – וזו דרך הכתיבה. את זה אני מחפש כשאני כותב, להיות לרגעים במקום הזה, שאני נוגע בשניהם", כך אומר דויד גרוסמן בגילוי לב נדיר וכובש את המצלמה במילים אישיות, פרטיות, שחושפות את הקשר העדין והמורכב בין ספריו לחייו. הסרט מלווה את גרוסמן במבט קרוב מאוד ולוקח את הצופים לטיול פנימי בנפשו וביצירתו של סופר שנגע בלבבות רבים. בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם הבמאית עדי ארבל.

הפסטיבל ייחתם במוצ"ש 19.2 בשעה 20:00 עם הקרנת הסרט  "מיסטר גאגא" מחווה לכבוד 70 שנה לאוהד נהרין, אחד הכוריאוגרפים החשובים בעולם של להקת בת שבע הישראלית. על ידי שפה קולנועית מהפנטת בונה הבמאי תומר הימן את דמותו וסיפור חייו המרתק של נהרין, עילוי אמנותי ומורה דרך שהגדיר מחדש את אמנות המחול המודרני. בסרט, שהעבודה עליו נמשכה שמונה שנים, מנסה הבמאי לפענח את המפגש האקסטטי בין נהרין לבמה, בינו לבין רקדניו ובין יצירותיו לקהל .בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם הבמאי תומר הימן.

מהעירייה נמסר כי רכישת הכרטיסים תתבצע דרך אתר העירייה. מספר המקומות מוגבל.