מאת: מערכת מודיעינט | צילום: האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה

פסטיבל "סרטים במגפיים", חוזר זו השנה השנייה למודיעין מכבים רעות. הפסטיבל, בשיתוף עם האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה, מתמקד ביצירות קולנועיות ישראליות איכותיות, בשילוב מפגשים של הקהל עם השחקנים או הבמאים של הסרט.

הפסטיבל יתקיים במהלך סוף השבוע -  חמישי עד שבת, 13 עד 16 בפברואר, כאשר השנה יוקרנו הסרטים בשלושה מוקדים בעיר – מרכז הצעירים "יודה", אולם בית סחלבים ומרכז האלה. בפסטיבל יוקרנו חמישה סרטים מרתקים עטורי שבחים, שניים מהם בהקרנות טרום בכורה. מחיר הכרטיס לסרט – 30 שקלים. מחיר כרטיס עבור חיילים, גמלאים, סטודנטים ונוער הוא 20 שקלים בהצגת תעודה מזהה.

הפסטיבל ייפתח בהקרנת הסרט הפארודי רווי האקשן "המוסד", עלילת הסרט עוסקת במוסד הישראלי: סוכן מוסד מתחרה בסוכנת CIA על הצלת העולם מארגון טרור. כשמיליונר אמריקני נחטף בירושלים, מחליט ארגון הביון האמריקני, ה-CIA, שלא לסמוך עוד על ישראל ושולח סוכנת משלו. היחסים בינה לסוכן המוסד מקבילים ליחסי ישראל-ארה”ב, היא מגיעה עם תקציב ופועלת לפי הספר, והוא מחפש קיצורי דרך ולוקח את כל הקרדיט. אם ייכשלו במשימה, לא יוכל ראש המוסד להדליק משואה ביום העצמאות בשידור חי בטלוויזיה, דבר שאסור שיקרה!
בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם שחקן הראשי צחי הלוי. יום חמישי 13.2, בשעה 20:00, במרכז הצעירים "יודה".

יום למחרת, שישי 14.2 , יוקרן בהקרנת טרום בכורה הסרט "קולות רקע": העלילה עוסקת בבני זוג מבוגרים שהיו קולות הזהב של הדיבוב הסובייטי, עולים לישראל בשנת 1990 מברה״מ המתפרקת, ומנסים לפתוח פרק חדש במדינה שלא ממש זקוקה להם או לכשרונם הייחודי.
בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם השחקנית הראשית מריה בלקין. הסרט יוקרן באולם בית סחלבים, בשעה 10:30.

עוד ביום שישי, יוקרן בשעה 13:00 הסרט "בשורות טובות": דרמה קומית המבוססת על חוויותיו של הבמאי ארז תדמור בחייו האישים. לירן וטלי, זוג בשנות השלושים לחייהם, החולמים להביא יחד ילד לעולם, מתבשרים יום אחד שיצטרכו לשם כך לעבור טיפולי פוריות. מה שנראה בתחילה פשוט, הופך למורכב מאד והם מגלים שכדי להיות אבא ואמא לילד, יצטרכו לעבור מסע ארוך מלא בתלאות, עם כל הקשיים הפיזיים והנפשיים הנלווים לכך, הלחצים המשפחתיים וכמובן גם האתגר שהדבר מעמיד בפני הזוגיות של השניים. האם האהבה שלהם תחזיק מעמד?
בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט ארז תדמור ועם השחקן הראשי רועי אסף. אולם בית סחלבים.

למחרת במוצ"ש, 15.2 בשעה 20:00, יוקרן הסרט "קצפת ודובדבנים" - הסרט זכה בפרס אופיר 2019 בקטגוריית שחקן ושחקנית המשנה הטובים ביותר. קומדיה קיומית על צורי שוסטק, במאי סרטים חסר מנוח שכל הפחדים שלו מכישלון, מוות וחוסר שליטה מתנקזים לליל יציאת סרטו החדש לאקרנים, לילה היסטרי ובלתי נשכח - לפחות בשבילו ובשביל חבורת הליצים הססגונית סביבו.
בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט גור בנטביץ. מרכז האלה, עמק האלה מול מס' 26.

הפסטיבל ייחתם ביום ראשון 16.2, בהקרנת טרום בכורה של הסרט "לידה" זוכה פרס הסרט העלילתי הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2019. סודות אפלים מאיימים על שגרת חייהן של שלוש נשים. על פי התהום, הן מגלות חסד ואהבה והזדמנות לשינוי ולידה מחדש"לידה" הינו חלק מתוך "טרילוגיה על אהבה", המציג גישה קולנועית יוצאת דופן המטשטשת את הגבול שבין בדיה ומציאות ממשית.
בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט ירון שני ועם השחקנית לאה טוניק. בשעה 20:00 במרכז האלה, עמק האלה, מול מס' 26.

רכישת הכרטיסים מתבצעת באתר העירייה. ניתן לרכוש כרטיסים גם ביום האירוע - יש להגיע עם סכום כסף מדויק במזומן. מספר המקומות מוגבל.