פסטיבל הקרקס הבינלאומי, חוזר זו השנה ה-7 למודיעין מכבים רעות ויתקיים במהלך חוה"מ סוכות 25-27 בספטמבר בין השעות 22:00-18:00 מדי יום, הכניסה חופשית.

למשך שלושה ימים הופכת מודיעין לארנה של קרקס מודרני, מפתיע ויוצא דופן. בכל ערב בין השעות שש בערב לעשר בלילה יתקיימו  מופעי קרקס שונים בהשתתפות אמנים מהארץ ומחו"ל, אשר ירשימו את באי הפסטיבל ביכולותיהם הווירטואוזיות על כמה במות שונות. 

השנה, צפויים להתקיים מופעים מרשימים במיוחד. כך למשל, יתקיים מופע קרקס עוצר נשימה מספרד, המשלב רקדני בלט מקצועיים שתלויים בין שמיים וארץ ויוצרים בתיאום מושלם צורות גיאומטריות בשמיים על פי המוזיקה שמפעילה את הרקדנים. לצד מופע זה, יתקיים מופע של איזון ידיים עם דמויות חייזרים המסמלות את לידת החיים על כדור הארץ. בנוסף תעלה הפקת מקור ישראלית של גיבורות על המשלבת אקרובטיקה אווירית, עמידות ידיים, אפקטים מיוחדים ועוד.

עוד בתכנית, יתקיים קרקס כחול לבן במחווה קרקסית למוזיקה הישראלית שיסחוף את כל המשפחה בשירה וצחוק של קבוצה אנרגטית במיוחד ומוכשרת מבית "הקרקס הירוק", מופע קרקס בסגנון רחוב המשלב טכניקה גבוהה והומור ייחודי, מופע אש "השבט" המשלב כלי ג'אגלינג אש שונים, תלבושות אש ייחודיות וכוריאוגרפיה חדשנית, מופע אנרגטי מאיטליה, הכולל מתופף ולהטוטן שחוברים יחד למופע מרתק של להטוטנות עם מקצבים מדבקים. - מופע זה הוצג ביותר מ-18 מדינות ברחבי העולם ונחשב לאחד ממופעי הרחוב המטורפים והמוצלחים באירופה ועוד מופעים רבים.

לאורך ימי הפסטיבל, יוכלו ילדים ומבוגרים גם להתנסות בסדנאות קרקס המשלבות מגוון רחב של אלמנטים כמו צלחות סיניות, סרט מחול, חישוקים, ג'אגלינג ועוד כלים מעניינים.

ביום האחרון לפסטיבל, 27.9, כמו בשנים קודמות, תיערך בפסטיבל התחרות היחידה בישראל של אומני קרקס, תחרות ה"נאמבר". התחרות תציג קטעי קרקס מיוחדים של יוצרים ואמנים מהבולטים בישראל, כאשר שופטים מקצועיים יבחרו את ה"נאמבר" הזוכה.

לצפייה בתוכנייה של הקרקס לחצו כאן

תמונה בשער: פסטיבל הקרקס 2017, צילום חורחה נובומינסקי