מוסד ההרצאות הוותיק TED מציע הרצאות קצרות של אנשים מעוררי השראה המדברים על נושאים מגוונים ומפיצים רעיונות חדשניים ופורצי דרך. ברחבי העולם מתקיימים אירועי TEDx רבים הפועלים ברישיון ופיקוח של TED העולמי, ומאורגנים על ידי בעל הרישיון המקומי.


ביום שלישי 17.12.19 יערך במודיעין מכבים רעות אירוע הTEDx- הראשון שיתקיים החל מהשעה 18:00 באולם בית סחלבים שברחוב עמק האלה. הכנס, יוקדש כולו לנושא "שונות כמקור לעוצמה", ויכלול חמש הרצאות בנושא זה. בין ההרצאות תופיע להקת "כוכבי אקורד" בניהולם של אילן ואסנת בריידמן.


חמשת הדוברים אשר יציגו את הנושא מזוויות שונות ומתוך אתגרים מגוונים הם:
אריאל גורדון - יזם הייטק המקדיש כיום את זמנו למיזם העיקרי של חייו: הנעת גלגלי הפיתוח של תרופה למחלת ה-ALS בה חלתה אשתו.

אלקס ריף - ממייסדי "הבריגדה התרבותית", כותבת ומשוררת. אקטיביסטית המביאה באופן ייחודי לקדמת הבמה את קולם של עולי ברה"מ, הדור הבא.

מירל'ה אהרוני – מחברת הספר "עטופה" שנולדה בגוף מעוות גפיים אך עם נשמה של לוחמת אמיתית. בספרה ובמסגרת ההרצאות וההופעות בתקשורת היא מספרת את סיפור חייה מעורר ההשראה.

רשי קור - פסיכולוג חינוכי. מנהל השירות הפסיכולוגי במעלה אפרים ועוסק גם בהתאמה של מבחן אינטליגנציה חדש לילדי ישראל. לרשי עצמו לקות למידה שהביאה אותו בבגרותו להקים מיזם חברתי בשם "פרויקט ספרי האודיו של ישראל" שנועד לפתוח את עולם הספר לתלמידים שמתקשים בקריאה באמצעות ספרי אודיו.

אבנר דפני - מנכ"ל עמותת רקפת, עמותה העושה עבודת קודש ומצילה ילדים ונוער באמצעות סיוע וכלים שהיא מעניקה לצורך התמודדות עם חרדה חברתית.


את הערב ינחו בשניים: שרי שפרגל, ראש החוג לאנגלית במכללת תלפיות, אשת חינוך ופעילה חברתית אשר תנחה לצד מתי אלפר, יועץ שיווק ואסטרטגי בחברת כלים שיווקיים, מרצה לשיווק ומיתוג ופעיל חברתי.

הסופרת מחזיקת רישיון TEDx מודיעין, רותי לקס תפתח את הערב בהצגת הנושא שבו היא עוסקת רבות: רגישות כמקור לעוצמה והתקדמות, נושא שהביא אותה ליזום ערב זה ולהקדיש אותו לשונות כמקור לעשייה ועוצמה.

בעמותת סחלבים מזמינים השבוע את תושבי העיר ומציינים כי הכניסה לאירוע חופשית אך מותנית בהרשמה מראש באתר עמותת סחלבים. מספר המקומות מוגבל.