תמונה בשער- לצים בעצים | צילום: אורי הירשלר

בחול המועד סוכות יתקיים לראשונה במודיעין פסטיבל אמנויות הבמה בשדרת מרכז העיר (רחוב דם המכבים). הפסטיבל בנוי כך שלאורך השדרה ולצידם של מבנים שונים ומתחמים באוויר הפתוח, יפתיעו אמנים ממגוון רחב של אמנויות במה את העוברים ושבים במופעים צבעוניים, מוזיקליים ומלהיבים.


כחלק מהיערכות לפסטיבל, הודיעה עיריית מודיעין מכבים רעות כי שדרת דם המכבים תיסגר לתנועת כלי רכב בקטע הדרך בין רחוב תלתן לרחוב פיקוס וכן גם ברחוב הרכבת שייסגר לתנועת כלי רכב בקטע הדרך בין שדרת דם המכבים לרחוב ערער.


הפסטיבל יתקיים בימי חול המועד סוכות- 23-22.9 בין השעות 23:00-17:00 בכל יום, כאשר אין הגבלת תו ירוק לנכנסים לשדרה ולמרבית המופעים שיתקיימו לאורכה. זאת מלבד הכניסה למתחמי המופעים המרכזיים, ברחוב הרכבת ובאמפי של המוזיאון אשר תהיה מוגבלת רק לבעלי תו ירוק. כלומר מחוסנים, מחלימים ובעלי אישור תו ירוק מבדיקה מהירה (אנטיגן) בלבד. על פי הודעת העירייה תוצאה שלילית מבדיקת PCR אינה מהווה אישור תו ירוק.

 לאורך ימי הפסטיבל יתקיימו מופעים רבים באויר הפתוח, ללא צורך בתו ירוק בהם יופיעו אמני קרקס, להטוטנים, ליצנים ולהקת מחול סילבר. כך למשל, "מרציפן" אקרובאלאנס פנטומימה משעשע יופיעו באמפי בשדרה (מול בית מספר 45). מופע ליצנים מצחיק ומרגש יתקיים ברחבת העצים בשדרה, במזרקות שבשדרה יתקיים מופע לכל המשפחה עם דייג ועשרות ברווזי פלסטיק שקופצים מהמזרקה, מופע "חיות בפסנתר" של יצירות קלאסיות בפסנתר בשדרה. מופע נוסף שיעלה במהלך הפסטיבל הוא "רעמסט", סיפור אהבה בין אלה לאדם שיסחף את הקהל למסיבת ריקודים במתחם רקיע בשד' דם המכבים 39  ועוד.

במקביל תצעד בשדרה תזמורת הפסטיבל לאורך השדרה ותצעיד את הבאים במארשים ומוזיקה קצבית (בשעות: 17:15, 18:30, 19:30, 20:30). כרכרה מפוארת מהאגדות עם נסיכה ונסיך תופיע גם היא לאורך השדרה בשעות: 17:30, 18:30, 19:30, 20:30.

באמפי של מוזיאון מורשת החשמונאים תופיע להקת סילבר במופע מחול מודרני קצבי עכשווי, המשלב בתוכו חומרים ואביזרים שונים ומגוונים כמו צינורות מתכת כסופים בגדלים שונים, נורות מהבהבות ועוד, הלוקחים את הצופה לעולם של פנטזיה ודמיון. מופע נוגע, משעשע, מלהיב ומסקרן ( דם המכבים 24, בשעות 17:30, 18:30, 19:30, 20:30. אורך המופע: 20 דקות).


המופעים המרכזיים אשר יצריכו תו ירוק הם המופע של הזמר והיוצר גיא מזיג, שיארח את  ג'ימבו ג'יי וקרולינה ב-22.9 בשעה 21:00 במתחם הבמה שברחוב הרכבת. למחרת, 23.9, יופיע ההרכב המצליח והמיוחד "לולה מארש" גם כן במתחם הבמה, שברחוב הרכבת בשעה 21:00. כמו כן, בימי הפסטיבל יעלה מיצג מוזיאון המורשת החשמונאים שהוקרן על קירות המוזיאון באירוע פתיחת השנה ויוקרן גם במהלך פסטיבל סוכות. 


אורכם של המופעים השונים נע בין 20 דקות לחצי שעה, והם יתקיימו באוויר הפתוח, בסבבים.

חיים ביבס, ראש העיר: "השנה נחזור לחגוג את סוכות בפסטיבל ייחודי בשדרת מרכז העיר שלנו. השדרה היפהפייה תהפוך במשך יומיים לצבעונית וחגיגית במיוחד עם שלל אמנים ואמניות, לצד העסקים הנפלאים כך שנכונה חגיגה אמיתית ומשמחת לתושבים ולמבקרים! בואו ליהנות יחד איתנו מהמופעים המצוינים והאוכל הטעים שמבטיחים בילוי נהדר לכל המשפחה."

אלעד שמעונוביץ, מחזיק תיק התרבות: "מסורת פסטיבל עירוני בסוכות חוזרת, אחרי הפסקה של שנה. חשוב לנו לשמור על אירוע תרבותי מרכזי שמושך אליו מבקרים רבים, מהעיר ומחוץ לה. שינוי המיקום של הפסטיבל יתרום גם הוא לחידוש וריענון שלו, וחיזוק מרכז העיר החדש. אני רוצה להודות לכל אנשי העירייה הלוקחים חלק בהפקה ובראשם אגף תרבות ואירועים, ולהזמין את תושבי העיר ליהנות ממופעים מדהימים ומקוריים שמתאימים לכל המשפחה."