סוף שבוע אומנותי במיוחד התקיים במודיעין מכבים רעות במסגרת מיזם "בית פתוח". במיזם השתתפו עשרות אמנים תושבי העיר, שפתחו את בתיהם לציבור והציגו מגוון רחב של עבודות יצירה מכל הסוגים: ציור, פיסול, צורפות, צילום, קרמיקה, קדרות ועוד. התושבים עברו מבית לבית ומסטודיו לסטודיו של יותר מ-50 אמנים שהשתתפו השנה בפרויקט ונחשפו לפעילות האומנותית הענפה ולמגוון האמנים הפועלים בעיר תוך כדי שיחות מעניינות עם האמנים על תהליך היצירה, ההשראה והחומרים בהם משתמשים בעבודותיהם.

כך למשל, סיפרה נטלי פישלר, צלמת ממכבים, שעבודות הצילום שלה מאפריקה הינן תוצר של רשמיה העזים מחיות הפרא והתושבים במסגרת התנדבותה שם ובקרוב גם תטוס לאינדונזיה.

לעומתה, הצלם יואל תמנליס, סיפר על אהבתו הרבה לעיר פריז שממלאת את קירות הבית בהתבוננותו הייחודית דרך העדשה על העיר הרומנטית. תמנליס סיפר כי בכל ביקור, הנערך פעמיים בשנה, הוא מצלם מעל 3000 תמונות.

עוד ניתן היה לראות את עבודות הצורפות המיוחדות של ריבה שיפרין ואת עבודות הפיסול היפות בחימר של פנטיך לואיז ועבודות הפסיפס המרהיבות של איריס פלס אזולאי ועוד עבודות רבות ומיוחדות, שהוצגו  בבתים השונים לאורך סוף השבוע.

אלון שמידט, מנהל אגף תרבות ואירועים בעירייה אשר הפיק את האירוע אמר כי : "ברצוני להודות לאמני העיר על שפתחו בתיהם ונתנו לנו הצצה לעולמם הקסום, ולפורום קהילת אמני מודיעין על עזרתם הרבה. מיזם "בית פתוח" מתקיים בעיר שנים רבות וכבר הפך לחלק בלתי נפרד מחיי התרבות והאמנות בעיר. ראינו במהלך סוף השבוע חיבורים קהילתיים יפים בין אמנים לתושבים ועבודות אומנות מרשימות שסיקרנו רבים ואין ספק שהצלחנו גם השנה לתת במה ליוצרים השונים שגרים בעירנו".