ביום חמישי האחרון (17.5), התקיים לרגל חג השבועות המופע הגדול "הוי ארצי מולדתי", בו כיכבו שניים מהסמלים החשובים והמוערכים במוסיקה הישראלית – ירדנה ארזי, הזמרת האהובה, ולהקת הגבעטרון זוכת פרס ישראל למפעל חיים.

השילוב בין השניים יצר חיבור מרגש של כל השירים והקלאסיקות הארצישראליות שדורות שלמים גדלו עליהם – "אתה לי ארץ", "ים השיבולים", "שהשמש תעבור עליי", "בת שישים" ועוד. כ-6,000 הצופים, שגדשו את הפארק הצטרפו לשירה בציבור והוסיפו נדבך נוסף מרשים ביותר לערב המוסיקלי, שבסיומו הודיעו חברי הגבעטרון כי ישקלו בחיוב את בקשתה של ירדנה ארזי להצטרף ללהקה.

סדרת מופעי "שרים 70" בפארק ענבה, המופקת על ידי אגף תרבות ואירועים בעירייה נמשכת בחודש מאי עם מגוון מופעים באווירה מהנה תחת כיפת השמיים. ביום חמישי 24.5 תארח תזמורת צה"ל את הזמר והיוצר דני סנדרסון, מן מהיוצרים הבולטים בזמר הישראלי ממיטב להיטיו מכל הזמנים, בעיבודים חדשים ועכשוויים שהותאמו במיוחד לתזמורת צה"ל, החוגגת גם היא 70 שנה. את סדרת המופעים יחתום המופע "שלל שפות הארץ"  בשיתוף עם מחלקת הקליטה בעירייה, שיתקיים ביום שלישי 29.5. על הבמה יופיעו תזמורת ירושלים מזרח ומערב, שלומי סרנגה שיפליא בשירה ביוונית ובעברית, יעל הורביץ בספרדית לאדינו ועברית, אמיל זריהן בעברית וערבית ואלה דניאל בעברית, צרפתית ורוסית. המופעים פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום.

צילום:חורחה נובומינסקי