חודש ניסן המסמל את בוא האביב וחג הפסח, ייחגג בעיר באירועים מהנים לכל המשפחה והכניסה חופשית למרבית האירועים.  

ביום שני, 8.4 - 

הצגה לילדים "סיפור מההגדה" עם תיאטרון רגעי קסם. ההצגה מגוללת את סיפורו של מיכאל, נכד מקסים שבא לעזור לסבא בעבודות הניקיון לקראת החג, והסבא לוקח אותו למסע בין דורי דרך דפי ההגדה של פסח.

איפה? - בבית הכנסת "אלעד" ברחוב שרה אמנו 55.

מתי? - בשעה 17:00

מחיר: 20 שקלים, רכישת כרטיסים במקום.

ביום שישי 12.4

אירוע הפשפשוק חוזר - מוכרים וקונים מוצרי יד שנייה ועל הדרך, מנקים את הבית לקראת החג. תושבים רבים מתכנסים יחד ברחבת הפרגולות שבפארק הדגים, מצוידים במוצרים שונים כמו למשל, בגדים, ספרים, צעצועים, כלי נוי ועוד, באווירה קהילתית נעימה. מומלץ להביא מחצלת או שולחן להצגת הפריטים ולהצטייד בכסף קטן לעודף.

מתי?  12.4 החל מהשעה 10 בבוקר עד 2 בצהריים.

הפנינג בתיתורה לכל המשפחה -  בהפנינג תיפתח מחדש עונת החפירות הארכיאולוגיות בשיתוף רשות העתיקות. חוויה מיוחדת עבור ילדים ומבוגרים שמחפשים אחר שרידים קדומים על הגבעה העתיקה. בנוסף, יתקיימו סדנאות במסגרת ההפנינג ובהן – סדנאות ליצירת פסיפס, משחקי רצפה ועץ וגם קבלת שבת בטבע.

מתי? 12.4 החל מהשעה 10 בבוקר ועד 2 בצהריים.

הכניסה חופשית

ביום שלישי, 16.4

ערב מחווה מיוחד לשירי היוצרת נעמי שמר, ששיריה הפכו לנכס צאן ברזל בתרבות הישראלית.

על הבמה יופיעו האחים עוזי וחיים אסנר יחד עם יעל וקשטיין, נעה אסנר, עידו רוזנברג, אלון אופיר ודודו אלהרר, שישירו את שיריה המוכרים יותר וכאלו, המוכרים פחות לערב מרגש, מצחיק ומלא געגוע.

מתי? 12.4 בשעה 20:30

איפה? פארק ענבה

הכניסה חופשית.

 

ביום שלישי 23.4

התזמורת האנדלוסית "חיבה" תארח את הזמר והמלחין, אריאל זילבר. יחד, ייצרו מופע מיוחד שמביא את היצירה הישראלית-יהודית המקורית והמוסיקה השורשית-מזרחית בעיבודים מפתיעים ויצירתיים.

מתי? 23.4 בשעה 20:30

איפה? פארק ענבה

הכניסה חופשית.

 

אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק התרבות: "אגף תרבות ואירועים נמצא בשיא ההכנות לקראת אירועי יום העצמאות והקיץ, אבל רגע אחד לפני, מחכה לנו טעימה קטנה לקראת העתיד לבוא, עם שני מופעי שירה איכותיים בחג הפסח לקראת האביב ואירוע פשפשוק המסורתי בשיא הנקיונות וההכנות לחג. הכניסה לאירועים חופשית ואנחנו מזמינים את כל התושבים לבוא וליהנות בהם."

שמעון גואטה, מחזיק תיק מורשת: "ההפנינג המסורתי והייחודי שאנו עורכים בגבעת התיתורה, יחזיר את מבקריו אלפי שנים אחורה, לחיי הכפר העתיק על הגבעה שקם לתחייה עם מגוון דמויות תנכיות, סדנאות והפעלות ולספוג אווירת חג אמיתית ואיכותית."