בשער: עבודת אמנות של אלה אמיתי סדובסקי, תוצג בתערוכת הפתיחה.

גלריית אמנות חדשה תפתח בקרוב במודיעין מכבים רעות. מדובר ב-"גלריה 51", הממוקמת ברחוב בנימין 51 בשכונת השבטים. הגלריה פועלת במתחם הרב תחומיקס, אשר משמש בתקופה האחרונה לקורסים וסדנאות בתחומי היצירה והאמנות.

מעיריית מודיעין נמסר כי הגלריה נתמכת ומוכרת ע"י משרד התרבות ותהווה את הגלריה הייצוגית של העיר, כבית לאמנות עכשווית, לרעיונות, חלומות וחזון. בגלריה החדשה חלל תצוגה מוקפד שיארח תערוכות מתחלפות של אומנות עכשווית לאמנים ותיקים וליוצרים צעירים מישראל ומהעולם במגוון מדיומים: ציור, פיסול, צילום, וידאו, קולנוע, אדריכלות, מיצב ומיצג ומה שביניהם לקהילה ולציבור הרחב. במקביל, תציע הגלריה גם תוכן איכותי של מפגשים עם אמנים, שיח גלריה, הדרכות לבתי ספר ולגיל השלישי ועוד.

בחללים השונים בגלריה צפויות להיערך סדנאות למבוגרים ולילדים, הקרנות סרטים מיוחדות, ובחלל החיצוני שלה יתקיימו פרויקטים אומנותיים תלויי מקום, ערבי וידאו ארט, מפגשי אמנים ופעילויות קהילתיות נוספות.


ביום שלישי 15.6.21, בשעה 20:00, תפתח באופן חגיגי הגלריה העירונית החדשה, עם התערוכה "סלון יופי" (beauty salon). התערוכה בוחנת את השינויים שחלו בהגדרת היופי ביחס לזהות של היחיד, בהיבט הצריכה של היופי ובתכתיבים החברתיים שהפכו אותו למוצר הנסחר כסחורה.


עבודת אמנות של מאיה אגם, תוצג בתערוכת הפתיחה.

על התערוכה- 

הסוציולוג הצרפתי בורדיה (Pierre Bourdieu) טען כי, טעם וערכי יופי הם אלו היוצרים חיץ בין מעמדות ותתי-תרבויות נבדלים. המנגנון הבונה ומכתיב את ערכי היופי לקבוצות שונות בחברה הוא תרבות הצריכה. תרבות המוצרים Commodity Culture)), יוצרת מעמדות חדשים ותתי-תרבויות סביב מותגים, סגנון וטעם. הפרסום בונה לצרכנים את האידיאל התרבותי של דימוי-אישי, שיפור עצמי וזוהר. היופי הוא כובש ולכן מנוצל על ידי החברות המסחריות כדי לחדור ללב הצרכנים. דרך המוצרים שהם קונים ומתלבשים, דרך ההתערבויות האסתטיות בגופם, מגבשים האנשים את הדימוי העצמי והזהות שלהם. תעשיית היופי מגלגלת כיום כסף רב והיא בעלת כוח השפעה מסנוור. העיסוק בטיפוח הפך לאובססיבי יותר בשנים האחרונות ומאלץ נשים רבות וגם גברים לעמוד בסטנדרטים נוקשים שהם תוצאה של תעשייה כלכלית עם ערכים מעוותים שקשה לעמוד בהם. התערוכה "סלון יופי" בוחנת את השינויים שחלו בהגדרת היופי ביחס לזהות של היחיד, בהיבט הצריכה של היופי ובתכתיבים החברתיים שהפכו אותו למוצר הנסחר כסחורה.

אוצרת התערוכה: ניצה פרי. אמנים משתתפים: אורית ישי, אייל ששון, אלינה אורלוב, נעמה אטיאס, לילך בר עמי, אורן בן מורה, רפאל סלם, אלה אמיתי סדובסקי, דוד עדיקא, פאטמה שנאן. מיה אגם. התערוכה תלווה בקטלוג דו לשוני.

ד"ר אורנה מגר, מנהלת האגף: "פתיחת המרחב הרב תחומיקס והגלריה העירונית, מאפשרים במה נוספת להרחבת הפעילות האמנותית בעיר שלנו, בסטנדרטים מקצועיים וברמה האיכותית הנדרשת לאמנות במיטבה. אנחנו מתרגשות.ים לקראת הפתיחה ומצפים לפגוש ולארח אתכם בגלריה שלנו, ובפעילויות שיזמנו אתכם ולמענכם. אני רוצה להודות לניצה פרי, אוצרת הגלריה, מטעם המרכז הרב תחומי על פעילותה לקידום תחום האמנות למען הקהילה, ציבור האמנים והתושבים בעיר."