צילום בשער: Depositphotos

המגבלות נכנסות גם למתחמי הדרייב אין

לפני כשבוע החלו במספר ערים לעמול על פתיחת מתחמי דרייב אין לרווחת התושבים. על פי הנחיות משרד הבריאות הנגנים יחויבו לעטות מסיכה לאורך כל ההופעה אליה יוכלו להיכנס עד 200 כלי רכב אשר המרחק בניהם יעמוד על 2 מטר לפחות. רכישת הכרטיסים תתבצע מראש, אך ורק בהזמנה דיגיטלית, וסדרנים יפקחו על מילוי ההוראות (סדרן אחד על כל 20 כלי רכב) אופנועים וג'יפים פתוחים לא יורשו להיכנס, ולא ימכרו במקום מזון ושתייה.

4 שעות לאחר פתיחת ההזמנות נגמרו הכרטיסים

בין מי שהקדים להרים את הכפפה ולהוביל לפתיחת המתחמים כבר הקיץ - סינמטק תל אביב (מתכוונים לפתוח מחדש את הדרייב אין במיקומו ההיסטורי ליד מרכז הירידים), עיריית תל אביב - אשר כבר הזמינה את התושבים לחגוג את יום האהבה ב- 6 לאוגוסט בצפייה בסרט "התקופה היפה בחיי" בדרייב אין היכל שלמה. ורק לידיעתכם, 4 שעות לאחר פתיחת ההזמנות אזלו הכרטיסים. ברעננה הדרייב אין כבר החל לפעול ובכניסה מחכים לצופים שני סדרנים, האחד מודד את החום והשני מכוון את התנועה. בראשון לציון מתכוננים לשינויים בתרבות הצריכה של התושבים בתקופת הקורונה ומפרסמים קול קורא לקבלת הצעות ל'פיילוט' להפעלת מתחם דרייב אין להצגת סרטים ואירועי תרבות במערב העיר.אולם מתברר שהיוזמות לפתיחת דרייב אין אינן רק של ערים או גופי תרבות. מבירור קצר עולה כי לפחות יזם פרטי אחד העלה פרויקט הדסטארט אשר מטרתו להקים קולנוע דרייב אין ולהחזיר את התרבות לישראל, עם הבטחה לפתוח את המתחם בתחילת אוגוסט.

תושבי מודיעין מתלהבים


אז היכן ניתן להקים מתחם דרייב אין במודיעין? תשובה ברורה או רשמית עדיין אין אבל נראה שמגרשי חנייה אשר פנויים יחסית בשעות הערב לא חסרים – כמו מגרש החנייה הגדול בין היכל התרבות להולמס פלייס ולמרכז מרל"ז, או המגרש הנמצא מול קניון עזריאלי, וחניון דם המכבים מול העירייה.


חניון דם המכבים

פנינו לכמה תושבי מודיעין מכבים רעות  כדי לברר האם הם צמאים לצאת מהבית, אפילו בקונספט קצת פחות מוכר, בעלויות נמוכות משמעותית מהקולנוע - ומרבית המגיבים נשמעו מתלהבים.

ירדן, בן 24, הביע התלהבות וציין ש"כך אפשר לשמור על מרחק, זה זול יחסית ונח להגעה, גם החברים שלי היו שמחים". תושבת אחרת בת 50+ ציינה  ש"זה יכול להיות כיף! בלי ריח של פופקורן ובלי דיבורים של אנשים מסביב" ואחרת טענה "נשמע רעיון מגניב, כמו פעם, הייתי הולכת בשמחה!". אחרים הזכירו בנוסטלגיה את ימי ילדותם וציינו שהיו מנסים בשמחה, אם יהיה כמובן סרט טוב. אולם לא כולם מתלהבים "אני לא אוהבת, בשבילי זה לא חוויה!" אמרה פטריסיה, ודנה, בעלת מקצוע חופשי, בת 40, כתבה "אולי הייתי לוקחת ילד בשביל החוויה. אי אפשר ללכת עם כל המשפחה כי מי שמאחור לא יראה כלום. הרעיון נחמד דווקא, הבעיה שאין לנו גג נפתח כמו בסרטים האמריקניים". לדעה זו, בעניין הגג הנפתח, הצטרפו תושבים נוספים אשר תופסים את החוויה כחלק בלתי נפרד מהבעלות על 'גג נפתח'.

למרות שמדובר רק על תשאול מזדמן ומקרי אנחנו בהחלט מזמינים את העירייה להעלות סקר ולבדוק את הביקוש לממתק הקיצי היחידי שהסיכוי שלו לקרום עור וגידים עדיין קיים. 

אז האם מגרשי החניה המוכרים יהפכו למתחמי דרייב אין בתקופה הקרובה? האם הביטוי 'דרייב אין' יהיה מוכר לצעירים לא רק מבדיקות הקורונה והאם גם אנחנו נצליח לחדש ולהתחדש ולהתאים את עצמנו לתקופה? התושבים – כנראה – בעד. 


ובינתיים מה אומרים בעירייה? מחזיק תיק התרבות, חבר המועצה אלעד שמעונוביץ ציין כי עדיין לא התקבלה החלטה בעניין ובינתיים המיזם לא רשם כזו הצלחה גדולה.

מדוברות עיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי מופעי דרייב אין הינם חלופה אפשרית לקיום אירועי תרבות כגון הקרנת  סרטים ומופעי מוסיקה חיים למספר מצומצם של תושבים. המתווה להפעלת הדרייב-אין עדיין נמצא בבדיקה מול משרד הבריאות מאחר ותנאי הצפייה אינם נוחים ונכונים לחוויית צפייה לקהל רב. בימים אלו ישנו דיון רחב היקף לפתיחת התרבות בכלל והעירייה בכלל ואגף התרבות בפרט ממתין למציאת פתרון הולם שיאפשר לכמות גדולה יותר של תושבים ליהנות מאירועי תרבות כהוויתם.