"איפה זה? במודיעין? את בטוחה?" "אף פעם לא שמעתי על המקום הזה..."
אז מאחר שתגובות כאלו ודומות על מיקומים נפלאים בעיר ובסביבותיה אינן יוצאות דופן, ומאחר שמתברר שגם לאחר 20 שנה לא כל התושבים – צעירים כוותיקים – ביקרו בכל פינות החמד באזורנו, קבלו את הרביעיה הפותחת שלנו לכבוד סוף החורף ומזג האוויר הנעים.

במאמץ לא גדול ובנסיעה קצרצרה תוכלו ליהנות מירוק בעיניים, פריחה יפהיפייה, מרחבים וקצת מים. כל הטיולים  מתאימים לכל המשפחה (כולל הכלב). יוצאים לדרך:

יער מכבים

יער מכבים הוא פינת חמד משופעת בטבע ישראלי ממש כאן, מתחת לאף. לא אחת עלה שמו של היער לכותרות לאחר שקבוצות תושבים פעלו במרץ לשמירתו מפני הנחת צינורות ענק של חברת מקורות. היער משופע בעצים ארצישראלים, בעלי חיים וכמובן פריחה יפהיפייה ממנה ניתן עדיין ליהנות- כלניות, רקפות ועוד ועוד.

איך מגיעים? מרחוב יאיר פרג נכנסים בכניסה הישנה למכבים עד למחסום (מימינכם ומשמאלכם שדות זרועים, שמרו עליהם). לאחר שמחנים את הרכב לצד הדרך נכנסים ברגל לכיוון היער הנגלה בקצה השדה שמשמאלכם, לכיוון כביש 443. ניתן ללכת בשבילים מסודרים או בזהירות בין הפרחים, הקרקע המשובצת סלעים ורקפות, פינות הטבע המוצלות ולעיתים, חזירי הבר הנצפים במשפחות קטנות.

פריחה ביער מכבים | צילום: טלי גת

החלק הירוק של ישפרו סנטר

תושבות ותושבי מודיעין מכירים את המרכז המסחרי רחב הידיים ומרובה הבטון הנמצא בשוליה של העיר אולם כמה מכם מכירים את השטח הירוק הנמצא מאחורי המרכז, בו עוברים גם שביל אופניים מים לי-ם וגם שביל ישראל?

ניתן להכנס למרכז דרך תחנת הדלק פז ומשם להמשיך ברחוב המכונאי עד לעיקול הראשון. מיד לאחר העיקול יתגלה מולכם מקום חנייה מוסדר בו ניתן לחנות את הרכב. מכאן הכל פשוט ונתון לשיקולכם. הכנסו לשטח הירוק דרך הכניסה והמשיכו עם השבילים על פי ראות עינכם. הטבע יתפרץ מולכם במלוא תפארתו. פריחה, מרבדים ירוקים, שלוליות חורף נהדרות ועוד ועוד. המסלול מעגלי.

שלולית חורף מאחורי ישפרו סנטר | צילום: טלי גת

גבעת הברושים

מי לא מכיר את גבעת הברושים הממוקמת בין מכבים לבין רעות ונצפית בברור מרחוב יאיר פרג?

אל הגבעה ניתן להגיע ברגל מהכביש המוביל למכבים או ברכב ממעגל התנועה השני על יאיר פרג מהכניסה לעיר (היכנסו בזהירות בעלייה מהכיכר וסעו עד לחניה הקרובה הנראית לעין).

בגבעת הברושים ניתן לסייר בקלות ובאופן עצמאי ולצפות בעצי זיתים, פריחה נהדרת וגם בשרידי מבנים שנותרו בה מתחילת המאה הקודמת, כולל שרידי מבנה בודד בעל שתי קומות המכונה 'ח'רבת אום-רוג'מן'- הווילה בה היה מבלה המופתי של ירושלים בתחילת המאה הקודמת – חאג'  אמין אל חוסייני עד מלחמת העצמאות. בעלי המזל שבכם יזכו לראות שועלים, דורבנים ואף חזירי בר בעונות הנכונות.

מהגבעה ניתן להגיע גם למצפור אמנון ליפקין שחק - המצפה לזכרו של הרמטכ"ל ה- 15 ותושב העיר. מן המצפה ניתן להשקיף אל רכס הרי יהודה ועמק איילון ולשמוע את סיפור חייו של אמנון ז"ל.

בוויז: גבעת הברושים, מודיעין

מצפה אמנון ליפקין שחק | ארכיון מודיעין נט

הפגודה הלא צפויה ביער בן שמן

בלב יער בן שמן תפגשו את המבנה הכי מפתיע בכל האזור. המקדש התאילנדי, העשוי שיש בצבעי זהב, אדום ולבן הוא פגודה ססגונית שניתנה לעם ישראל במתנה מהעם התאילנדי לציון הידידות בין שני העמים במלאת 50 שנה לעצמאות מדינת ישראל ו- 50 שנה לעלייתו לכס המלוכה של המלך התאילנדי בומביל אדוליידי.

המבנה כשלעצמו - מרהיב ויוצא דופן – פתוח רק לעיתים ובתאום מראש אולם גם מבחוץ, על רקע היער, מתגלה במלוא הדרו.

בוויז: פגודה תאילנדית

צאו ותהנו מהטבע, וזכרו כמובן להשאיר את המקום נקי לבאים אחריכם. ממליצים על טיולים נוספים באזורינו? ספרו לנו!