החפירה החינוכית-קהילתית בגבעת התיתורה, חידשה את פעילותה  לאחר היעדרות ממושכת עקב התפשטות נגיף הקורונה.  החפירות הן חלק מהפרויקט חינוכי המופעל ע"י רשות העתיקות בשיתוף עם העירייה, ומתקיים בעיר זו השנה הרביעית ברציפות.

השנה השתתפו בפרויקט 16 בתי ספר יסודיים, כ-1300 תלמידים מכיתות ד', כאשר החפירות התמקדו במורד המזרחי של הגבעה במטרה לחשוף עוד חלקים היסטוריים מעברה. הממצאים שהעלו התלמידים כוללים כלי חרס, כלי צור, שברי כלי זכוכית ואף עדות למחצבת אבן קדומה ולמתקנים חקלאיים, שעד כה היו נסתרים מן העין.

בצל הקורונה -  העבודה עם התלמידים מתבצעת תוך הקפדה על הנחיות התו הסגול – חבישת מסכות, כפפות, שמירת מרחק ושמירה על היגיינה.

אלפי תלמידי בית ספר ברחבי הארץ לומדים ארכיאולוגיה עם רשות העתיקות כחלק ממדיניות ההנחלה שלה, המבקשת לקרב את הציבור לעברו. פרויקט התיתורה – שמהווה מוקד מורשת וטבע עירוני מאז הקמתה של העיר, מחבר את ילדי העיר ואת תושביה למורשת המקומית ואל מי שחיו כאן באזור לפניהם. במסגרת התכנית, התלמידים מתוודעים לתרבויות שחיו בארץ בכלל ובאזור מודיעין בפרט. השיעורים משלבים ממצאים ארכיאולוגיים וכתבי חידה, כאשר ביום השיא יוצאים התלמידים להתנסות בעצמם בחפירה ארכיאולוגית בגבעה.


ביום שלישי 23.6 בין השעות 16:30-18:30, יתקיים בגבעת התיתורה הפנינג לתושבים ולקהל הרחב, ביוזמת אגף תרבות ואירועים בעירייה ובשיתוף עם רשות העתיקות. במסגרת האירוע, המותאם לכל המשפחה, ניתן יהיה להתנסות בחפירה ארכיאולוגית, סיור על גבעת התיתורה ופעילויות יצירה לכל המשפחה. הכניסה לאתר החפירות מהשביל שמול פארק חטיבת יפתח, רחוב עמק דותן 5.


האירוע יתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות כך שיש להירשם מראש ומספר המקומות מוגבל. במהלך האירוע הפעילויות ייערכו בקבוצות של עד 50 איש, תוך הקפדה על חבישת מסכות ושמירת מרחק. בכניסה לאירוע, תהיה עמדת קבלה עם מדידת חום, אשר תנתב את המשתתפים לפעילות הפנויה באותו זמן ולאחר מכן, ימשיכו לפעילות הבאה בסבבים בהתאם להנחיות על מנת לעמוד בהגבלה של מספר המשתתפים בפעילות.

לרישום להפנינג - https://www.citypay.co.il/ecommerce/Default.aspx?siteid=1&rashut=813510&category=395