חודש הקריאה התחיל בעיר בשבוע שעבר, ורשת הספריות העירונית חושפת נתונים מעניינים המעידים יותר מכל, שתושבי העיר אוהבים לקרוא והרבה.

כ- 16,000 בתי אב מנויים בספרייה, כאשר רק השנה, התווספו כ-2,000 בתי אב למנויי רשת הספריות. זהו בחלט סימן מעודד לכך שעידן הספרים עודנו חי ובועט, גם בצילם של המחשבים והסמארטפונים. בנוסף, בשנה החולפת, בוצעו כ-200,000 השאלות ספרים מכל הסוגים ולכל הגילאים.

מה הם הספרים האהובים במצעד ההשאלות? בתחום המבוגרים, עומדים בראש הטבלה "אוליפנט ממש בסדר" של גיל הנימן, "ממשיכה בדרכי" של ג'וג'ו מויס ו"הנערה שהשארת מאחור" גם כן, של ג'וג'ו מויס. בקרב בני הנוער, אוהבים עדיין את "הארי פוטר" של ג'יי קיי רולינג, סדרת "האחת" של קיארה קס ו"המועמדת" גם כן של אותה סופרת. הילדים ממשיכים להשאיל את "קפטן תחתונים" של דב פילקי, "בון" של ג'ף סמית והספר הקלאסי "לקוף יש בעיה" של ג'וליה דונלדסון.

בקרוב, מבשרים ברשת הספריות הציבוריות, יכנס שירות חדש  של ספרים דיגיטליים.

לכבוד חודש הקריאה והספר, ייערכו אירועים מיוחדים ברחבי העיר: 

ביום שלישי 11.6, יתקיים יריד ספרים של יוצרים מקומייםדוכני מכירת ספרים של יוצרים מקומיים שיציגו את פרי יצירתם יוצבו החל מהשעה 17:00 עד 20:00 בקניון עזריאלי מודיעין.

ביום ראשון 16.6, ייערך אירוע מחווה נוסף לאמנים ויוצרים בספרייה הציבורית ע"ש שכטר. באירוע הנקרא "ערב שבילים-ציוני דרך" השקה של כתב העת "שבילים". באירוע ישתתפו המשוררת פרופ' אביבה דורון, אומנים סופרים ומשוררים ד"ר רחלי אברהם איתן, מקהלת רוני מודיעין בניצוחו של אבי ברק, הזמרת המוזיקאית, נוי דקל והזמרת המוסיקאית, לילך רפאלוביץ.

אירועי חודש הקריאה ייחתמו ביום ראשון 18.6, בטקס "שירת האביב" בשיתוף מועדון רוטרי, שמהווה סיום לתחרות כתיבת השירים של כ-15 משוררים מקומיים. האירוע ייערך בספריית הכרמים ובו יוענקו תעודות הוקרה על יצירותיהם, הקראה של השירים והענקת פרסים.