בשער: בית משפחת כהנא. צילום: דוברות העירייה

 

על פי נתוני מחלקת קהילה בעמותת סחלבים, יותר מ-500 תושבים לקחו חלק בפעילויות השונות ונהנו ממפגשים קהילתיים בין חברים ותיקים וחדשים. בתים פתוחים התקיימו בכל רחבי העיר ומשכו אליהם לא רק תושבים אלא גם את סגני ראש העיר, שלמה פסי ואילן בן סעדון, את חברי המועצה אלעד שמעונוביץ, הילה בן אליעזר ואבי אלבז ואת מנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר שהגיעו להתארח בבתים השונים ולקחת חלק בפעילות הקהילתית.

בין הפעילויות שהתפרסו על פני יומיים: הנהגת ההורים של בית ספר כרמים קיימו שמונה בתים מדליקים בהם אירחו את כל תלמידי שכבת ג' של בית הספר. בנות גרעין "נחלת שי" העבירו פעילויות לילדים בבתי המשפחות המארחות עם מגוון משחקים ברוח חג החנוכה.

בין כל המשפחות שפתחו השנה את בתיהן, היה גם בית משפחת טרטמן סלי, של חברת הכנסת לשעבר, אסתירנה (הילי) טרטמן. שם, לאחר הדלקת נר ראשון, העביר אלי רוזנברג שיח בנושא נשים מנהיגות שעסק בין היתר בדבורה הנביאה, יעל אשת חבר הקיני וברוריה אשת רבי מאיר "הדעתנית".

עוד במסגרת הפעילות ובמטרה לחבר את הקהילה הרוסית בעיר לשורשים היהודיים, התקיים השנה בית מדליק, בשפה הרוסית בבית במשפחת רזניק, שבשכונת השבטים אשר כלל הדלקת נרות, מופע הומוריסטי קצר ברוח החג ופעילות חווייתית לילדים.

משפחת כהן הפיצה אור ברחוב נחל שניר כשקיימה בית מדליק אשר אירח את כל משפחות הרחוב והפגישה בין השכנים, שבחלקים אינם מכירים אחד את השני. המשתתפים שזיהו זה את זה על פי צבעי הרכבים ומספרי הבתים הדליקו יחד נרות ושרו שירי חנוכה.

אחד האירועים המרגשים ביותר נערך אצל בית משפחת רובין שקיימו מפגש עם חבריו של רב סמל אוהד שמש ז"ל, שנפל במהלך מבצע "צוק איתן". החברים סיפרו למשתתפים על פועלו של אוהד ובכך הנציחו את זכרו והפיצו אור בחצר האחורית של העולם ושל ישראל.

מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: "הפעילות הקהילתית במסגרת בתים מדליקים הפיצה אור בבתים רבים ברחבי העיר. הייתה השתתפות מעוררת כבוד של תושבים שבאווירת חג מיוחדת, תוך יצירת הכרויות בין שכנים ומפגשים חברתיים שונים תרמו לקירוב לבבות והבנה של המכנה המשותף המאחד את כולנו, דווקא כאן בארץ ישראל ומודיעין מכבים רעות. יישר כוח למתנדבים הרבים שפתחו את בתיהם ותרמו להצלחתו של הפרויקט הקהילתי המוצלח והחשוב הזה."