ביום שני חגגה, כמידי שנה, מחלקת קליטה בעירייה טקס הדלקת נרות לעולים, ב"במרכז לעולה" הנמצא ברעות. בטקס השתתפו ובירכו רב העיר, הרב אלחרר, אילן בן סעדון, סגן ראש העיר, גבי אדרי, מחזיק תיק הקליטה,  רכזות העולים ורכזת האולפנים והעולים שהגיעו ארצה בחודשים האחרונים, אשר לומדים באולפן.

בטקס הודלקה החנוכייה על ידי נציגי עולים מארצות שונות: ארה"ב , טורקיה, ברזיל, הונגריה ורוסיה, דרום אפריקה ועוד. כל נציג הקדיש את הנר שהדליק, לנושא שונה הקשור למדינה או לעיר. כך למשל – הקדיש עולה את הדלקת הנר לשלום בין העמים ועולה אחר הקדיש את הנר לקליטה טובה ורכה עבור העולים החדשים שמגיעים ארצה.  לאחר הדלקת הנרות, ניגנה על הגיטרה עולה חדשה שהגיעה מארה"ב ועלתה ארצה בקיץ האחרון. כל העולים הצטרפו בשמחה לשירה בציבור. שיאו המרגש והיפה של הטקס היה עיבוד לשיר המפורסם "מעשה בלביבות" לכבוד חג החנוכה. את ההצגה ביימו והציגו העולים מהאולפן שעמלו עליה רבות יחד עם המורות.

בתחילת השנה נפתחו חמש כיתות אולפן חדשות שכוללות גם לימודי ערב, בהן לומדים כ-100 עולים חדשים ממדינות שונות, שעלו ארצו בשנה האחרונה.

גבי אדרי, מחזיק תיק הקליטה: "השנה חיבקה העיר עולים חדשים רבים שנקלטו בה כתושבים, ממגוון מדינות ברחבי העולם. יחד איתם, חגגנו הדלקת נרות חנוכה , שריגשה רבים מהעולים שנהנו מאווירת חג ארצישראלית יפה. אני מזמין את התושבים העולים לבוא וליהנות מהשירותים ומגוון הפעילויות של מחלקת הקליטה בעירייה ומאחל לכולם חג שמח".