לכבוד חג החנוכה,מפעילה מחלקת קהילה בעמותת סחלבים את התכנית "בתים מדליקים". במסגרת התוכנית פותחות משפחות מהעיר את בתיהן לאירוח ולפעילות ערכית ברוח החג. כל "בית מדליק" יקיים הדלקת נרות ופעילות ערכית בנושא חנוכה. 

ביום שלישי, 12.12.17 תתקיים בבית משפחת שמואלי, שבשכונת הפרחים ובבית משפחת טובי בשכונת משואה, פעילות חווייתית לילדים. משפחת רזניק, שבשכונת השבטים, תפתח השנה בית דובר רוסית בו תיערך פעילות לילדים בשפה הרוסית. בית משפחת הלוס, שבשכונת הנביאים, תקיים סדנה חווייתית באמצעות קלפי points of you בנושא הורות מאתגרת למבוגרים ובמקביל גם פעילות לילדים. בבית משפחת גלנץ, שבשכונת משואה תעביר אירית גלנץ פעילות לכל המשפחה שתעסוק במציאת האור הפנימי דווקא בחנוכה. לצד פעילויות לילדים ולכל המשפחה, שיתקיימו ביום זה, יוכלו תושבים ליהנות גם מהרצאות למבוגרים: בבית משפחת טרטמן (של חברת הכנסת לשעבר אסתרינה טרטמן) שבנחלים יקיים אלי רוזנברג הרצאה בנושא נשים מנהיגות. בבית משפחת ישפה ברעות יקיימו קהילת רעים הרצאה ושיח בנושא חנוכה ובבית משפחת כהנא בכרמים, ההרצאה "גבול הוא מתנה", שתסביר מדוע גבול הוא הדבר הטוב ביותר שתוכלו להעניק לילדכם.

ביום רביעי 13.12.17, תיערך בפעוטון בית גן שבשכונת הפרחים הדלקת נרות והפעלה מוזיקאלית על אור וחושך לקטנטנים. בבית משפחת מיור תתקיים פעילות הומוריסטית בנושא צחוק והומור סוג של אור. המבוגרים יוכלו ביום זה ליהנות מהדלקת נרות ומפגשים מעשירים בבית משפחת כץ ברעות בשיח על חנוכה מזווית אחרת. בבית משפחת לשם ארגמן במגינים בהרצאה המנהיג כמאיר את הדרך – מנהיגות ולקיחת אחריות בדור ה-Y. בבית משפחת ירמיהו בפרחים תקיים רחל שקד סיפורי אור וחושך. בבית משפחת אוטולנגי סדנת אריגת מנדלות צבעוניות ובבית משפחת רובין מפגש עם חבריו של רב סמל אוהד שמש ז"ל, שהחליטו להנציח את זכרו ולהפיץ אור בחצר האחורית של העולם ושל ישראל.

בעמותת סחלבים שמרכזים את התוכנית ציינו השבוע כי הפעילויות השונות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום, אך במטרה לכבד את המשפחות המארחות, נדרשת הרשמה מראש באתר עמותת סחלבים