אבי בכר, אשר חייו ניצלו בזכות מכשיר הדפיברילטור, קיבל מחברת "ש.א.ג שירותי רפואה בע"מ" מכשיר דפיברילטור לתרום לקהילה, אותו בחר להעניק למערך השיטור העירוני. מכשיר זה, שיוצב באחת הניידות של השיטור העירוני, מצטרף למכשירים נוספים שכבר נמצאים בניידות השיטור ולמכשיר אחר שממוקם במוקד הביטחון שבבניין העירייה.

הדפיברילטור (מפעם בעברית) הוא מכשיר שמחזיר את קצב הלב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי ללב, באמצעות שתי אלקטרודות שמצמידים לגוף החולה, כאשר השימוש העיקרי במכשיר זה הוא במצב של דום לב פתאומי.

חברת "ש.א.ג", שמייבאת לישראל את המכשירים האלו, מעניקה לכל אדם שחייו ניצלו בזכות המכשיר,  מכשיר דפיברילטור נוסף לתרום לקהילה, וכך עשתה גם עם בכר.

במפגש שנערך השבוע בעירייה עם בכר, נכחו מנכ"ל העירייה, יורם כרמון, מנהל אגף השירות, יעקב כהן, ומנהל מחלקת ביטחון, שמוליק כהן, שציינו בפני הנוכחים כי מכיוון שניידות השיטור העירוני מסתובבות ברחבי העיר באופן שוטף, במקרה שתושב ילקה בדום לב, תוכל הניידת עם הדפיברילטור להגיע אליו תוך דקות ספורות, והמפקחים והשוטרים שעברו הכשרה לשימוש במכשיר, יוכלו לתת טיפול מהיר, כפי שנדרש במקרים אלו.