"השבת העולמית" זהו פרויקט יהודי בינלאומי במסגרתו יהודים מכל רחבי העולם, דתיים וחילונים כאחד, מציינים את השבת של פרשת "לך לך", בשלל אירועים מיוחדים. השנה יציינו את השבת העולמית במקביל ב-95 מדינות ו-1152 ערים ברחבי העולם ובהן גם במודיעין מכבים רעות.

את הפרויקט יזם לפני שלוש שנים הרב הראשי של דרום אפריקה, הרב ד"ר וורן גולדשטיין. בשנה הראשונה, התקיים הפרויקט בדרום אפריקה בלבד כשהמטרה הייתה שיהודים חילוניים ודתיים ישמרו יחד את השבת. מאז ועד היום הורחב הפרויקט בכל רחבי העולם ואנשים רבים ממדינות שונות משתתפים  ונהנים, לפעמים גם לראשונה בחייהם, ממגוון חוויות יהודיות. מהדלקת נרות דרך הפרשות חלה, קבלות שבת ועד לשמירת שבת כהלכתה.

במסגרת אירועי השבת העולמית שיערכו בעיר, יוכלו התושבים ליהנות מערב הפרשת חלה קהילתית לנשים בהנחיית האמנית והזמרת ענבר טביב. הערב ישלב שירה, ריקוד וטקס הפרשת חלה שיכלול הכנה של חלות ומאפים. הערב  יערך ביום חמישי 26.10 בשעה 19:30 במשכן רחמים ואסתר שבשכונת מוריה.

ביום שישי 27.10 מוזמנים תושבי העיר לקבל את השבת יחדיו בהדלקת נרות, בתפילה למעוניינים, ובסעודת ערב שבת עשירה. לאור ההצלחה בשנה שעברה ובקשות של תושבים להרחיב את הפעילות, הוחלט השנה לקיים את האירוע בשני מיקומים במקביל: באולם הספורט של בית ספר עירוני ג' ע"ש מוטה גור ובאולם השבטים שבשדרות יצחק רבין. כאשר בשני המיקומים יחל  האירוע בשעה 17:25 בהדלקות נרות.

את אירועי השבת יחתום ערב הבדלה מוזיקלית שיערך ביום שבת 28.10 בשעה 19:30 באולם בית סחלבים. האירוע יכלול הבדלה מוזיקלית וערב שירה, המשלב שירים ישראלים בליווי מוזיקלי של להקת "נשמה ישראלית" ובהשתתפות הקהל.

בעמותת סחלבים ציינו השבוע כי הקהילות "השמשוני", "יחד", "מאיר מודיעין", "אורות הכרמים", "אלעד", "מרום יגאל", "צעירי הגבעה", "אור התורה", "אודיה", "מוריה",  בוכמן אשכנז" וקהילת "זכור ספרדי" כבר אישרו את השתתפותן באירועים השונים ומזמינים תושבים נוספים להירשם באמצעות אתר עמותת סחלבים, לשריין מקום ולקחת חלק באירועים.