במסגרת התכנית פועלות 3 קבוצות במקביל:

קבוצת ההורים:
הקבוצה תעסוק בתכנים שמדאיגים הורה שעובר פרידה:  איזה הורה עלי להיות תוך כדי שינוי המערך המשפחתי? איך ליצור תקשורת מיטבית עם הילדים בזמן זה? איך עדיין להציב גבולות בתוך המצבים שמזמנת הפרידה? וכו'

קבוצת ילדים טיפולית:

הקבוצה תאפשר לילד/ה להתמודד עם השינוי הפתאומי בחייו/ה. ילדים לא תמיד יודעים לשתף, וכמעט תמיד מתנהגים את רגשותיהם. לא מעט מהפעמים הם אלו שעומדים באמצע תהליך הפרידה, לא יודעים למי להיות נאמנים – לאמא או לאבא...  או לעצמם.
מטרת העבודה הינה לשנות ולהרחיב את אופני ההתמודדות של הילד עם המצב המשפחתי והשלכותיו. הילדים לומדים לבטא את עצמם ואתהצרכים שלהם בצורה יעילה ובה בעת להכיר בצרכים של ה"אחר", מבוגר וילד כאחד. למידה זו מאפשרת להם לרכוש כלים להבנה והתנהלותיעילה במערך המשפחתי המשתנה.

מרחב הילדים ('משחקיה') :
מרחב זה מיועד לאחים שאינם משתתפים בקבוצת הילדים ולילדים צעירים. במקום רכזת מטעם ארגון 'נשות הדסה'  ובני נוער במסגרת מחויבות אישית.

במסגרת התכנית יגיעו המשפחות מדי שבוע לאותו מתחם, כאשר שלושת הקבוצות עובדות במקביל, באותן שעות אך בחדרים נפרדים. ההתייחסות של צוות התכנית הינה למשפחה כמערכת שלומדת לתפקד מחדש. המענה הייחודי לכל קבוצה יחד עם התייחסות מערכתית, מאפשרים יישום של העבודה והלמידה בקבוצות הנפרדות.

הקבוצה מתקיימת בימי חמישי בין השעות 18:00 עד 19:30  למשך כ- 25 פגישות, עלות המפגשים מסובסדת ותעמוד על 150 ש"ח לחודש (לפונים המוכרים בשירותי הרווחה 100 ש"ח לחודש).  הקבלה לתכנית לאחר ראיון משפחתי משותף להורה וילדים.

המפגשים יתקיימו במתחם גני יזמ"ה בשכונת המגינים.

 

לפרטים נוספים להרשמה – seffi_r@modiin.muni.il או 073-2326416