צילומים: חורחה נובומינסקי

עוד לפני שהשחר עלה הגיעו אל הפארק תלמידי כיתות ו' מבתי הספר בעיר וכן הורים מורים ואלפי תושבים, על מנת לחוות יחד את אווירת ימי הרחמים והסליחות.המופע נפתח בתקיעת שופר ע"י החצוצרן עמית סופר במנגינת המזמור אבינו מלכנו. ראש העיר מר חיים ביבס בירך את הקהל הרב ואף תקע בשופר עם הרב צ'יקוטאי, רב מכבים-רעות ותושבים נוספים שהביאו את שופריהם מבעוד מועד והצטרפו לתרועת השופרים. לאחר מכן, התקיים המופע של שמעון ולוי מההרכב המוסיקלי "שוטי הנבואה", שכלל מבחר פיוטים  מוכרים כמו, "אדון עולם ", "אל נורא עלילה", ,אדון הסליחות ועוד, לצד שירים מוכרים ואהובים של "שוטי הנבואה" כמו "אין אני".

זוהי השנה השישית בה מציינים בעיר את חודש הסליחות יחד עם תלמידי כיתות ו' . לאחר המופע, התלמידים, מוריהם ותושבים נוספים ערכו את טקס ה- "תשליך" המסורתי מסביב לאגם, ולאחר מכן, התכנסו התלמידים לארוחת בוקר ולפעילויות כיתתיות ברוח נושא הסליחות.

חבר המועצה, מיכאל חרל"פ, מחזיק תיק תרבות יהודית: "כשהקיץ מסתיים והילדים חוזרים לבית הספר, זהו האות והסימן עבורנו באגף התרבות-תרבות יהודית שחגי תשרי בפתח. כבכל שנה אנו מציעים לתושבים דתיים וחילונים כאחד אפשרויות שונות להתחבר לתרבות היהודית ולחגי תשרי. האירוע שמתקיים בשעות הבוקר המוקדמות מחזיר אותנו לחוויה הקדומה של התעוררות לסליחות בשעת עלות השחר וזו גם הזדמנות נפלאה לברך בשנה טובה ומתוקה"