מודיעין מכבים רעות היא עיר ירוקה השופעת בגינות ובפארקים פורחים. בשנים האחרונות הוקמו גינות קהילתיות בעיר ובהן בשכונת הפרחים והבוסתן האקולוגי שבשכונת הכרמים.על מנת להוסיף ולקדם פעילות זו יזמה היחידה הסביבתית של העירייה, בהנחייתה של החברה להגנת הטבע ומשרד החקלאות תכנית להקמת גינה קהילתית בשכונת השבטים. הגינה הקהילתית היא למעשה התארגנות קהילתית למען קידום איכות החיים והסביבה בעיר. הגינה תוקם ותתוחזק על ידי התושבים, ילדים ומבוגרים כאחד, משלבת בין אוכלוסיות שונות ופתוחה לכולם. כמו כן היא תאפשר גישה לטבע, חיזוק הקשר לאדמה ולחיים מקיימים בעיר. בנוסף הגינה הקהילתית מזמנת קשרי גומלין בין תושבים ומצמיחה פעילות קהילתית סביב המטרה המשותפת. את האופי והמבנה של הגינה יקבעו חברי הקבוצה על פי הרצונות והצרכים שלהם. כדי לסייע להצלחת המיזם תספק העירייה הדרכה וליווי מקצועי, אישור שטח לפעילות ומקור מים להשקיה. הקבוצה תפעל בשטח בתיאום מלא ובהתאם להנחיות מחלקת גנים ונוף בעירייה.

תושבים המעוניינים לקחת חלק בהקמת ותחזוקת גינות קהילתיות בשכונות אלו מוזמנים להגיע לפגישת הכרות ביום שלישי, 12.9.17 בשעה 17:00 בצומת הרחובות יששכר – ראובן. לשאלות נוספות ניתן לפנות למחלקת איכות ותכנון הסביבה 08-9726202

ורד גל בחרי , מחזיקת תיק איכות הסביבה- "אני מברכת על עוד גינה קהילתית בעיר אשר יוצרת קשרים בין התושבים ומצמיחה פעילות קהילתית סביב פעילות שמתבססת על עקרונות אקולוגיים ושימור הטבע העירוני, המשקפת סביבה עירונית הכוללת אנשים, צמחייה מקומית ובעלי חיים. תהליך ההקמה של הגינה ילווה על ידי היחידה הסביבתית באגף שפ"ע בעזרתם של מדריכים מהחברה להגנת הטבע בעלי ניסיון רב בהנחיה של גינות קהילתיות בארץ, כאשר העירייה תספק את התשתית הבסיסית לעבודת הקהילה. אני מזמינה את כל התושבים להגיע ולהיות חלק מקהילה יוזמת  ומבצעת".