מסע זהות הינה אחת מתוכניות הדגל של השותפות בו לוקחים חלק בני נוער בגילאי 17-16 מרוצ'סטר וממודיעין מכבים רעות ויוצאים למסע משותף של 24 ימים בשלוש המדינות. בני הנוער מתארחים האחד בביתו של השני ,יוצרים חברויות וחוויות משותפות ויש אומרים ממש משנות חיים.

בני הנוער נבחרים למסע ויוצרים קשר עם בני הזוג הרוצ'סטרים שצוותו להם, וכך המסע מתחיל עוד הרבה לפני שיצאו לדרך, בזכות אמצעי התקשורת המגוונים. המסע "הפיזי" יוצא לדרך ברוצ'סטר במפגש, הכרות גיבוש ולמידה על "יהדות כמיעוט", כל זאת בזמן שהותם בקהילה היהודית ברוצ'סטר. בהמשך טסים יחד למסע בפולין שם הדגש הוא על שלושה נושאים עיקריים: אלף שנות יהדות- השואה- פולין כיום.

החלק האחרון במסע מתקיים בישראל, כאשר חברי המסע טסים יחד לישראל וחווים את הארץ, בסיורים, טיולים, הכרות של החיים במודיעין והבנת הרעיון של "יהדות כ-רוב". המסע עמוס ולא קל, אולם הוא עוצמתי ומשנה חיים. בני הנוער האמריקאים, שבעבור חלקם זהו ביקור ראשון בארץ, חווים את ישראל באופן ייחודי ומשמעותי. בפולין- לבני הנוער האמריקאים, החוויה חדשה ולא מוכרת, להבדיל מהישראלים שרבים מהם יודעים שיבקרו בפולין או באמצעות מסע זהות- בשותפות או באמצעות בית הספר. לישראלים, הביקור בארצות הברית, לא כתיירים אלא כאורחי הקהילה היהודית, מהווה חוויה עוצמתית וחד פעמית. לכולם זהו מסע מגבש ומעצב התורם לזהות היהודית הייחודית של כל אחד ואחת מהמשתתפים.

ב"שותפות" ציינו השבוע כי נתון נוסף, חשוב לא פחות, שעלה במהלך המסע הוא נושא היחס השלילי לישראל שקיים בכל העולם לרבות בארצות הברית. המסע מאפשר לבני הנוער מישראל לחשוף בפני אמריקאים יהודיים את ישראל שהם חווים ומכירים, כך שבעתיד, כאשר הם יפגשו בקולג' מתנגדי ישראל ותומכי BDS הם יהיו מסוגלים לעמוד מולם נכוחה עם העובדות כפי שחוו ממקור ראשון ולתמוך בישראל.