בשער: הביקור בקייטנת אקים

במהלך חופשת הקיץ משתתפים ילדים רבים בקייטנות, שונות כמו קייטנות ספורט, קייטנות אומנות ועוד. לצד קייטנות אלה בסוף חודש אוגוסט נערכות בעיר שתי קייטנות מיוחדות ביותר, קייטנות קיץ: קייטנת אקים עבור ילדים בעלי מוגבלויות שכליות וקייטנת אקדם עבור ילדים על הרצף האוטיסטי. הקייטנות פועלות בשיתוף פעולה עם עמותת סחלבים והאגף לשירותים חברתיים של העירייה.

בבוקר יום שני הגיע ראש העיר, חיים ביבס, כמו בכל שנה, לבקר את הילדים ואת בני הנוער המתנדבים בקייטנות. הביקור נפתח בקייטנת אקי"ם, הפועלת בבית סחלבים. בקייטנה משתתפים כארבעים ילדים עם מוגבלויות שכליות התפתחותיות בגילאי 21-3. ביחד עם יותר מ-80 בני נוער בגילאי תיכון, שמתנדבים בקייטנה ונמצאים יחד עם הילדים בכל יום, דואגים להם ומשחקים איתם. משך הקייטנה הוא שבוע וחצי, והיא כוללת פעילויות שונות כמו פעילויות ספורט, יוגה, משחקים מוזיקליים הכוללים ריקודים ועוד.

לביקור הצטרפו גם סגן ראש העיר מויש לוי, המחזיק בתיק החינוך, חבר המועצה ומחזיק תיק קידום מעמד הילד, שחר מי און, מנהל האגף לשירותים חברתיים, יעקב אלמוג, מנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר ויו"ר הסניף המקומי, אלון טביב.

משם, נמשך הסיור לקייטנת אקדם אותה מפעילה עמותת סחלבים בשיתוף "אקדם", "אלו"ט" והאגף לשירותים החברתיים בעירייה. בקייטנה זו לוקחים חלק ילדים על הרצף האוטיסטי, וזו השנה השישית שהיא מתקיימת במועדון הנוער במכבים.

הקייטנה נחלקת לשני מחזורים, כאשר בכל מחזור משתתפים כ-18 חניכים, אותם מלווים כ-35 בני נוער חונכים-מתנדבים (בכל מחזור). לכל אחד מהחניכים ישנו חונך צמוד, ובנוסף אליהם יש גם מדריכים שמלווים את החניכים והחונכים ורכזת שאחראית על התנהלות הקייטנה כולה. בקייטנה נהנים הילדים ממתנפחים, מפעילויות מגוונות של דרמה, ספורט, יצירה ועוד, מימי בריכה רבים ומהפעלות נוספות של מפעילים שמגיעים בהתנדבות.