צילומים: מתוך אתר "רעים"

תכנית "רעים", המפעילה ברחבי הארץ קבוצות קהילתיות המיועדת לילדים, נוער ומבוגרים על הספקטרום האוטיסטי ובעלי לקויות למידה מורכבות, תפתח השנה בעיר קבוצה חדשה המיועדת ל"נוער צעיר" בגילאי 11 עד 15. חברי הקבוצה יהנו ממפגשים שבועיים בבית סחלבים ומיציאות לבילויים משותפים.

תוכנית רעים היא מסגרת חברתית-העשרתית-תומכת המופעלת בקבוצות קטנות ברחבי הארץ על ידי החברה למתנ"סים. התוכנית נותנת מענה לילדים, בני נוער ומבוגרים המתמודדים עם קשיים ובידוד חברתי על רקע קשיי תקשורת.  

את הקבוצות מנחים אנשי מקצוע והן מאפשרות עבודה על מיומנויות חברתיות בתוך הקבוצה מתוך התנסות חברתית ולמידה מתוך חוויה. המפגש השבועי משלב שיחות, פעילויות, משחקי תפקידים ודיונים. למפגשים אלו מתווספות יציאות לבילוי משותף של חברי הקבוצה, כגון צפייה בסרטי קולנוע, פיקניקים, באולינג וישיבה בבית קפה.

מטרת הפעילות בקבוצות היא הרחבת המעגל החברתי של המשתתפים, תוך הקניית מיומנויות חברתיות, העשרת הזמן הפנוי ויצירת חוויות חברתיות חיוביות ומשמעותיות. המרחב הקבוצתי מאפשר למשתתפים לתרגל את המיומנויות הנרכשות, במסגרת סביבה תומכת ואוהדת, אותן הם יוכלו ליישם בחיי היום-יום. במקביל לעבודה ממוקדת על הפנמת הכישורים, הקבוצה עצמה מהווה מסגרת חברתית קבועה ומעצימה עבור המשתתפים.

מזה חמש שנים מפעילה בעיר החברה למתנ"סים בשיתוף מחלקת קהילה של עמותת "סחלבים", שלוש קבוצות המיועדות לילדים נוער ומבוגרים. השנה תצטרף לפעילות קבוצה חדשה לנוער צעיר. את הקבוצה תנחה גילי כתריאל, פסיכולוגית התפתחותית בהכשרתה, אשר תיפגש עם המשתתפים אחת לשבוע בבית  סחלבים. המפגשים יתקיימו בקבוצות קטנות של עד 15 משתתפים וזאת כדי לספק את המקום הרגשי הנדרש לכל.

מטרת הפעילות בקבוצות היא הרחבת המעגל החברתי של המשתתפים, תוך הקניית מיומנויות חברתיות, העשרת הזמן הפנוי ויצירת חוויות חברתיות חיוביות ומשמעותיות. המרחב הקבוצתי מאפשר למשתתפים לתרגל את המיומנויות הנרכשות, במסגרת סביבה תומכת ואוהדת, אותן הם יוכלו ליישם בחיי היום-יום