התכנית "ידידות צהלה" פועלת בעיר במסגרת עירונית מזה שלוש שנים, ובין משתתפיה הרבים בעיר, סיימו אותה כעת מספר תלמידים מכיתה י"ב, שהחלו אותה עם כניסתם לכיתה י'.

"ידיעות צהלה" הינו מיזם התנדבותי ארצי לחונכות וקידום בני נוער לאזרחות טובה ומעורבות חברתית, שנוסד על ידי תא"ל בדימוס רן (רונן) פקר ז"ל, מבכירי טייסי חיל האוויר. כיום פועלות 100 קבוצות "ידידות צהלה" בכל רחבי הארץ, וכל קבוצה, שמורכבת ממספר קטן של משתתפים, מודרכת על ידי מתנדב שנפגש עם קבוצתו אחת לשבוע במשך שלוש שנים רצופות, מכיתה י' ועד ליציאתם לשירות משמעותי.

במהלך שלוש השנים האחרונות פעלו בעיר מספר קבוצות, כאשר בשנה האחרונה היו פעילות בה חמש קבוצות: שתי קבוצות בתיכון מכבים רעות וקבוצה אחת בכל אחד מבתי הספר עירוני ג' ע"ש מוטה גור, עירוני ב' ע"ש יצחק רבין וב"מעוף" ברנקו וייס.

בסך הכל לקחו חלק בתכנית כמאה תלמידים מהעיר. מדי שבוע נפגשות הקבוצות, ועוסקות בנושאים ערכיים כמו: חברות, אהבת הזולת, סובלנות, חשיבות השירות, התנדבות. בנוסף, לאורך שנות התכנית עורכים המשתתפים סיורים לאתרי מורשת, תרבות, תעשייה והיסטוריה ברחבי הארץ.

בסך הכל לקחו חלק בתכנית כמאה תלמידים מהעיר. מדי שבוע נפגשות הקבוצות, ועוסקות בנושאים ערכיים כמו: חברות, אהבת הזולת, סובלנות, חשיבות השירות, התנדבות. בנוסף, לאורך שנות התכנית עורכים המשתתפים סיורים לאתרי מורשת, תרבות, תעשייה והיסטוריה ברחבי הארץ

דוקי בן חיל מתנדב בתכנית שנים רבות, והוא זה אשר הביא אותה לתיכון "מעוף" ברנקו וייס לפני כעשר שנים. מאז הוא הכניס אותה, בשיתוף מינהל החינוך, לעיר כולה וריכז את כל הקבוצות הפעילות. מדי שנה נערכת פעילות שיא אחת לפחות, והפעילות החווייתית שסגרה את שנת הלימודים האחרונה נערכה ביער בן שמן.

השתתפו בה חברי הקבוצות מהעיר בלבד, ובמהלכה הם התנסו במשימות שונות שדרשו שיתוף פעולה ועבודת צוות. בן-ציון (בני) טרן, תא"ל בדימוס ותושב העיר, הינו אחד מהמתנדבים בתכנית והוא מדריך שתי קבוצות בעיר. טרן הסביר כי פעילות השטח הייתה אתגרית ומעצימה, ועסקה בערכים כמו חברות ואחווה. התלמידים התבקשו למלא משימות שונות בהן הצטרכו לפעמים לבטוח אחד בשני, כשכיסו לחלקם את העיניים או כאשר עמדו ביחד על חבלים באוויר, ולפעמים למצוא פתרונות יצירתיים למשחקים שנתנו להם.

אחת מהקבוצות שפעלו השנה הייתה של תלמידי י"ב, והיא סיימה את שלוש שנות התכנית. ארבע הקבוצות האחרות ימשיכו ב"ידידות צהלה" גם לשנה הבאה, כאשר ייתכן כי אף יתווספו מהעיר קבוצות נוספות.

מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי, דלילה אשכנזי, אשר אחראית על הובלת התכנית בעיר, ציינה כי הצלחתה של התכנית מבוססת על יחסי אמון ומחויבות הדדיים בין המתנדבים לתלמידים, ועל תמיכה מצד הנהלות בתי הספר: "הקשר האישי והמיוחד שנרקם מוביל את התלמידים לדרך של העצמה ופיתוח למנהיגות שמובילה לאחריות אישית וקולקטיבית כאחד, שראשיתה בתיכון אך היא ממשיכה גם בצבא וכלה בחייהם האזרחיים."