צילומים: מוטי בלימן

בסניף איל"ן מודיעין דאגו להנציח בצורה מכובדת את זכרו של דב הנץ ז"ל, חבר הנהלת הסניף שנפטר ממחלה קשה לפני שנה.

האירוע המרגש התקיים בסניף איל"ן מודיעין הממוקם במכבים בהשתתפות כ-50 אורחים ובהם זהבה הנץ, אלמנתו של דב הנץ ז"ל, ארבע בנותיו: יעל, טל, שיר ולירון, נכדיו ונכדותיו, קרובי משפחה וחברים קרובים.

בטקס התכבדה האלמנה זהבה להסיר את הלוט מעל תמונה של דב הנץ עם כיתוב מתחתיה, שנתלתה בחדר הישיבות של הנהלת סניף איל"ן שנקרא על שמו. זהבה סיפרה כי דב לא אהב טקסים "והוא אמר לי שזה בגלל שהוא פשוט מתרגש. הוא כאילו התנהל בפשטות אבל הוא לא היה אדם פשוט. הנוכחות שלו מאוד חסרה לכולם. עבור כולנו דב היה חיבוק, אהבה ונתינה".  

את הטקס הנחה יו"ר איל"ן מודיעין עו"ד שלום דהאן, שסיפר על היכרותו עם דב. לדבריו, דב דחף אותו לפוליטיקה המקומית ואף דאג לגייס תרומות רבות למען ילדי ומשפחות איל"ן מודיעין.

דהאן: "דב, אנחנו מרגישים בחסרונך בישיבות ההנהלה. לכבוד כל מה שעשית למען ילדי איל"ן מודיעין החלטנו חברי ההנהלה לקרוא לחדר הישיבות על שמך". הבת יעל הנץ: "אבא מאוד האמין במורשת, לתת ולהוביל ולא להתרכז רק בעצמך, אלא לשפר את הדברים סביבנו. הוא היה מלא בטוב וברצון לעשות חסד. אני לא מאמינה שאבא לא פה ומתגעגעת אליו".

מנכ"ל עיריית מודיעין יורם כרמון, שהיה מפקדו וחברו הטוב של דב, סיפר על חברותם רבת השנים: "כולם פה חברים של דב. הוא היה איש של אנשים, אהוב ומאוד צנוע. לפני חמש שנים אמרתי לו שמחפשים בעיתונות המקומית סיפור ליום העצמאות והצעתי שגם לו תהיה גאווה גדולה כשתתפרסם כתבה עליו ועל זהבה ועל ארבע הבנות שלכם, שכולן היו קצינות. אבל הוא לא רצה". משה שמש, חברו ופקודו לשעבר של דב, הודה לעו"ד דהאן ולחברי ולחברות הנהלת הסניף על עריכת הטקס וסיים בהצדעה מרגשת לתמונתו של דב.

עו"ד יעקב ברדוגו, אחיה של זהבה ולשעבר חבר המועצה הממונה במודיעין בשנותיה הראשונות: "ללא ספק דב הותיר הרבה מאוד 'דובים'. לכל אחד יש את הדב שלו, וזו ההנצחה המרכזית שלו. דב ביקש ממני לתרום לסניף איל"ן מודיעין, והוא האמין בנתינה וביכולת לתת. זה החיבור של דב ליוזמה לקרוא לחדר הישיבות של איל"ן מודיעין על שמו וזה גודל המצווה שאתם עושים פה באיל"ן".

דובר איל"ן מודיעין יהורם גלילי הקריא שיר שכתב בשם "מסע אלונקה", שהודפס על תמונה של מודיעין שצילם פרופ' רוני אלוני ונתלה בפינת ההנצחה שהוקמה לזכרו.