כ-20 יושבי ראש ארגוני מתנדבים התכנסו, בשבוע שעבר, בחדר הישיבות של העירייה למפגש המסכם של קורס ההכשרה בו לקחו חלק.

את הקורס, שנמשך מספר חודשים, יזם האגף לשירותים חברתיים בעירייה, ומטרתו הייתה לפתח את יושבי ראש ארגוני המתנדבים כקבוצה מנהיגות מובילה בקהילה ובעיר, ולאפשר להם לרכוש את הידע המקצועי והחדשני ביותר בתחומי הניהול, ההתנדבות והמנהיגות. הקורס כלל מפגשים קבועים, סיורי למידה ייחודיים, הרצאות אורח ופגישות עם אנשים בכירים ברמה ארצית.

בעיר פועלים כמעט 70 ארגוני התנדבות, שעוסקים בתחומים שונים כמו סיוע לחולים ונזקקים, קידום בעלי מוגבלויות, תרבות, חינוך, תעסוקה, עולים חדשים, ילדים ונוער, גמלאים, בטחון וחירום ועוד. בקורס זה לקחו חלק כ-20 יו"רי ארגונים, והוא סיפק מקום להעשרה והשפעה, היוועצות עמיתים, בניית שיתופי פעולה, פיתוח מנהיגות ומפגש עם אנשים מובילים בתחומי העשייה וההתנדבות בעיר. בקורס הוחלט על הקמת ועדה מתוך יושבי ראש ארגוני המתנדבים, שתגבש תקנון רשמי של פורום יושבי ראש ארגוני המתנדבים, דבר שיקדם את עבודתם החשובה, ויהווה מודל לחיקוי לערים אחרות.

במפגש הסיום נכחו ראש העיר, חיים ביבס, סגן ראש העיר ומחזיק תיק השירותים החברתיים, אילן יאיר בן סעדון, מנהל תחום ההתנדבות הארצי במשרד העבודה והרווחה, יהונתן שוורצמן, המפקחת המחוזית של תחום ההתנדבות במשרד, סופי קרוטר, מנהל האגף לשירותים חברתיים, יעקב אלמוג, רכזת המתנדבים העירונית, רונית שטייגמן בניאן, יו"ר פורום ארגוני המתנדבים, מיגל הרף, ומנחת הקורס, דגנית סלנט.

ראש העיר בירך את משתתפי הקורס על עשייתם הברוכה, ואמר כי ניתן לראות שהרצון לתרום לקהילה מחלחל גם לצעירי העיר. ליושבי ראש הארגונים אמר כי "נמשיך לחזק את הקורס החשוב הזה ונעמוד לצדכם בכל מה שתצטרכו. יישר כח גדול לכולכם". בהמשך הודה ביבס לנציגי משרד העבודה והרווחה על בואם ועל כך שהם רואים את מודיעין מכבים רעות כעיר מובילה בתחום ההתנדבות. שאר המברכים הודו ליושבי הראש גם כן והדגישו את ההון האנושי שמצוי בעיר.