ערב הוקרה מרגש למתנדבים ופעילים מצטיינים בעמותת אקדם, הפועלת למען משפחות ילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי, נערך לאחרונה בבית סחלבים. הערב נועד לסכם תקופת פעילות ועשייה מרובה למען ילדים ומתבגרים על הרצף האוטיסטי במודיעין והסביבה.

הערב הופק בהתנדבות מלאה על ידי ועד עמותת אקדם ובסיוע של בעלי עסקים בעיר ובהם "חלום יעקב", "סטודיו קינמון", שנרתמו לסייע בהרמת הערב.

בערב ניתן ביטוי לעשייה מהלב של כ- 50 מתנדבים ופעילים באקדם. הפועלים ללא ליאות למען ילדי אקדם ומשפחותיהם, תרומה שכלל אינה מובנת מאליה. הערב נפתח בדברי תודה של יו"ר עמותת אקדם, מיקי וינקלר, שסיכם את הפעילות במהלך השנתיים האחרונות: "מצפה לנו שנה מאתגרת" ציין, "מלאה בפעילויות לקידום הילדים והבוגרים על הרצף האוטיסטי כאן בעיר ואנו הוועד המנהל באקדם פועלים במרץ לקליטת משפחות חדשות ולסייע, לארגן פעילויות לילדים ולמשפחות, להביא להקמת מרכז אוטיזם קהילתי, לגייס מתנדבים. נשמח למתנדבים נוספים שיעזרו לנו להצעיד את אקדם קדימה ולמעלה".

באירוע המרגש נכחו בו בין השאר שלמה פסי,  מ"מ ראש העיר, סגן ראש העיר אילן יאיר בן סעדון, מנכ"ל סחלבים, מיקי בר, סגנית מנהל אגף שירותים חברתיים, אביבה חיים, נציגי העירייה ועמותת סחלבים ונציגים מעמותות נוספות הפועלות בהתנדבות בעיר.

בהמשך הערב הוקרן סרטון שהציג את הפעילות והחוויות של המתנדבים בפעילותם ובתרומתם לילדים על הרצף האוטיסטי. בחלקו השני של הערב, עלו לבמה מתנדבים ופעילים בעמותה, שקיבלו תשורה ותעודות הוקרה והצטיינות על פעילותם.

לאחר שלב ההוקרה למתנדבים, עלתה טלי סגל, שהציגה את מרכז האוטיזם הקהילתי שקורם עור וגידים בהובלתה. סגל ציינה כי מרכז זה הינו ייחודי במדינת ישראל והוא יחבר את כלל השירותים הנדרשים למשפחה עם ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי במקום אחד בעיר מודיעין מכבים רעות, אשר תשמש עיר מודל לכלל הערים והרשויות בישראל.

בתום החלק הטקסי, עלה לבמה האמן אסף מרקוביץ, בוגר על הרצף האוטיסטי שסיפר דרך שירים שכתב על חייו מילדות לבגרות ועל ההתמודדות עם הקשיים שחווה בחייו וריגש את כל הנוכחים.

למעוניינים להתנדב: volunteers.akadem@gmail.com