צילום אילוסטרציה: DEPOSITPHOTOS

תכנית עירונית חדשה תחל לפעול במודיעין מכבים רעות - "שומרי ושומרות הסף בקהילה". התוכנית בהובלת הרשות לביטחון קהילתי  באגף חברה נוער וצעירים בשיתוף עם ד"ר אורנה מגר, יועצת ראש העיר לשוויון  מגדרי והמרכז למניעת אלימות של האגף לשירותים חברתיים. 

 התכנית, אשר יוצאת לדרך במסגרת ציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות בנשים, שמה דגש על  דמויות מפתח בקהילה הנמצאות בקשר ישיר ובמפגשים עם תושבות ותושבי העיר, ויוכלו לאתר נשים או גברים הנמצאים במעגל האלימות. כך למשל, קוסמטיקאיות, בונות ציפורניים, מורים לנהיגה, מאמנות ומאמני כושר, בלניות, נהגי מוניות, מרפאים ברפואה משלימה ועוד.


מטרת התכנית היא להגביר את המודעות והרגישות של הקהילה לנשים או גברים הנמצאים במעגל האלימות , לסייע בהכוונה והפניה לגורמי הטיפול והסיוע. כך שכאשר עולה דאגה לאלימות מצד נשים או גברים, דמויות אלו יוכלו לסייע בחיבורים המתאימים ולהוות עבור האדם מקור תמיכה.


הכשרת שומרי ושומרות הסף תקנה ידע על תופעת האלימות, תאפשר זיהוי מצוקה וסימנים מוקדמים ותאפשר לימוד ותרגול של שיחה מכוונת ומחברת. כמו כן, תיתן מידע על השירותים הקיימים בקהילה.

במסגרת התכנית יתקיימו מפגשים מקצועיים  שיועברו ע"י עו"ס טלי גולדברג, ראש צוות באגף לשירותים חברתיים ומנהלת המרכז לשלום המשפחה. המפגשים יעסקו בסוגי אלימות, זיהוי מצוקות ונורות אדומות ומענה לאן להפנות במקרה הצורך. זאת מתוך הבנה כי הקהילה מהווה לא פעם רשת תמיכה וחיבור.

לפרטים והרשמה: אור עלימה, רכזת פרוייקטים בביטחון קהילתי: or_a@modiin.muni.il